Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 8 marca 2015 r.

Ogłoszenia na 8 marca 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela W. Postu „B”

8 marca 2015 roku.

1. Dzisiaj, w III Niedzielę Wielkiego PostuChrystus Pan przypomina nam prawdę o zmartwychwstaniu człowieka. Dzisiaj o godz. 16,oo Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. O godz. 17,oo zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby remontowe w naszym Sanktuarium.

2. Ks. Grzegorz Draus z Lwowa kieruje słowa wdzięczności za pomoc materialną na budowę kościoła św. Jana Pawła II w kwocie 8 tys. 950 zł. i 16 euro zapewniając o modlitewnej pamięci. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

3. Wszystkim Paniom składamy dzisiaj najserdeczniejsze życzenia, aby cieszyły się należytą czcią i szacunkiem każdego dnia, a Matka Najświętsza była dla nich wzorem kobiecości i źródłem mocy. Centrum Onkologii i nasza parafia zapraszają panie w wieku 50-69 lat na badania mammograficzne, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały takich badań oraz panie w wieku 25-59 lat na badania cytologiczne, które takich badań nie miały w ciągu ostatnich 3 lat. Badania odbędą się w mammobusie przy parafii w najbliższy wtorek w godz. 9,oo-14,3o i w środę w godz. 10,oo-16,3o. Należy zabrać dowód osobisty i zdjęcie z poprzedniej mammografii. Zapraszamy.

4. W sobotę 21 marca o godz. 18,oo rozpoczną się nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które zakończą się w środę 25 marca.Podczas rekolekcji będzie wystawiona do publicznej adoracji wierna Kopia Całunu Turyńskiego. Rekolekcje poprowadzi kustosz Repliki Całunu Turyńskiego ks. Zbigniew Dudek – paulista. Już dziś serdecznie zapraszamy i prosimy o takie zorganizowanie swego czasu, aby w tych rekolekcjach uczestniczyć.

5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 9,3o i 17,3o wszystkich; o 16,3o dzieci a o 19,oo młodzież.

6. Spotkania kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek z grupy ks. Macieja; w środę z grupy ks. Mirosława, a w czwartek z grupy ks. Grzegorza i Ks. Zbigniewa. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

7. Zespół Szkół nr 36 w Bydgoszczy rozpoczyna nabór do I klasy Szkoły Podst. Nr 57 przy ul. Boh. Westerplatte 2. Nabór odbywać się będzie drogą elektroniczną. Rejestracja kandydatów oraz składanie wniosków od 16 marca do 10 kwietnia. Dyrekcja zaprasza też do zapoznania się z ofertą Szkoły podczas warsztatów w każdy drugi wtorek miesiąca.

8. W piątek przypada druga rocznica wyboru papieża Franciszka.Pamiętajmy w naszych modlitwach o Namiestniku Chrystusa na ziemi i ofiarujmy tego dnia w Jego intencji nasz udział w Drodze Krzyżowej.

9. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać u harcerzy.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: „LIST”, „Miłujcie się”, „Posłaniec Ducha Świętego” i „Przewodnik Katolicki”. W „Przewodniku” polecamy m.in.: „Kim jest Franciszek?”; „Pokusa niedoceniania i przeceniania siły Szatana”; „Kobietę mocną któż znajdzie…” Zachęcamy do wielkopostnej religijnej lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zenon Jabłoński lat 68 z ul. Walecznych 2; Jadwiga Szatkowska lat 85 z ul. Łomżyńskiej 54; Jerzy Ciesielski lat 86 z ul. Kombatantów 8; Ryszard Krajewski lat 82 z ul. W. Polskiego 34 i Zbigniew Burak lat 74 z ul. Modrakowej 78, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

12. Na skuteczne powstawanie z upadków grzechowych przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                            Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski