Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 22 marca 2015 r.

Ogłoszenia na 22 marca 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela W. Postu „B”

22 marca 2015 roku.

1. Dzisiaj – w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy Ojca Rekolekcjonistę ks. Zbigniewa Dudka – paulistę z Częstochowy, kustosza Kopii Całunu Turyńskiego, którą będziemy adorować w czasie Rekolekcji. Życzymy Ojcu Rekolekcjoniście, aby owoce rekolekcyjnego zasiewu obficie zaowocowały w naszym chrześcijańskim życiu. Msze św. niedzielne z nauką ogólną w/g zwykłego porządku. O godz. 11,3o Msza św. z nauką dla dzieci, o godz. 16,oo dodatkowa Msza św. w intencji wszystkich Zmarłych w naszym Hospicjum. O godz. 17,oo zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na tacę podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego. O godz. 20,oo Msza św. z nauką dla młodzieży. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką ogólną o godz. 8,oo; 10,oo i 18,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. rekolekcyjnych a wieczorem od godz. 17,3o. Zakończenie Rekolekcji połączone z duchową adopcją dziecka poczętego w środę o godz. 18,oo. Serdecznie zapraszamy. Program Rekolekcji wywieszony jest na afiszach. Ofiary zbierane na tacę w środę przeznaczymy jako materialny wyraz naszej wdzięczności na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty. Dzisiaj też w całej Polsce modlimy się o pokój na Ukrainie.

2. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia oraz XI rocznica powstania naszej diecezji. O godz. 18,oo zapraszamy na zakończenie Rekolekcji i modlitwę w intencji uratowania życia dzieci poczętych.

3. W sobotę przypada XI rocznica ingresu Biskupa Jana Tyrawy do Katedry Bydgoskiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

4. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać u harcerzy.

5. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy w najbliższą sobotę w godz. przedpołudniowych. Będzie to już wizyta przedświąteczna. Zgłoszenia do czwartku włącznie.

6. Ze względu na Rekolekcje w środę ks. Proboszcz będzie przyjmował w Biurze Parafialnym tylko do godz. 17,oo.

7. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z grupy: ks. Macieja w poniedziałek; ks. Piotra we wtorek, a ks. Grzegorza i ks. Zbigniewa w czwartek. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

8. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 9,3o i 17,3o wszystkich, o godz. 16,3o dzieci a o godz. 19,oo młodzież.

9. Przedstawiciele neokatechumenatu rozpoczęli na terenie naszej parafii misję głoszenia Dobrej Nowiny i mogą trafić do niektórych domów. Mają pisemne upoważnienie i można ich przyjąć życzliwie oraz bez żadnych obaw w celu pogłębienia naszej wiary.

10. W sobotę 28 marca o godz. 19,3o z bydgoskiej katedry wyruszy Droga Krzyżowa ulicami miasta, która zakończy się w bazylice św. Wincentego a Paulo. Serdecznie zapraszamy.

11. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Święcenie palm w łączności z każdą Mszą św., a uroczyste wraz z procesją o godz. 11,3o. Przed Mszą św. gromadzimy się przy krzyżu przed Kościołem Zasadniczym, gdzie nastąpi odczytanie Ewangelii i poświęcenie palm, a następnie uroczysta procesja do kościoła i Msza św. Mamy nadzieję na liczny udział wiernych z palmami, szczególnie dzieci i Rodziców.

12. Szkoła Podstawowa Nr 57 organizuje 1 kwietnia od godz. 16,3o-18,oo Drzwi Otwarte. Serdecznie zapraszamy.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” polecamy: „Pokusa letniości i zniechęcenia”; „Fakty zamiast ideologii”; „Coś poszło nie tak” – o stosowaniu kary śmierci; „Pozostać w prawdzie Chrystusa” – o nowej publikacji na temat nauki Kościoła o sakramencie małżeństwa i Eucharystii” - w sytuacji osób rozwiedzionych i żyjących w nowych związkach. Zachęcamy też do nabycia darmowego numeru „Dobrych Nowin”, który poświęcony jest X rocznicy odejścia do domu Ojca naszego papieża św. Jana Pawła II.

14. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Emilia Nowak lat 19 z ul. Dunikowskiego 7 i Szczepan Domański lat 79 z ul. W. Polskiego 30, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………..

15. Na owocne przeżycie czasu Rekolekcji i otwarcie się na Miłosierdzie Chrystusa przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

                                                         Proboszcz

                                                         Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski