Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 5 kwietnia 2015 r.

Ogłoszenia na 5 kwietnia 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego „B”

5-6 kwietnia 2015 roku.

1. Dzisiaj radosna Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim naszym Parafianom, Drogim Gościom i Sympatykom naszego Sanktuarium, chorym w szpitalach, Hospicjum i w domach oraz wszystkim ludziom dobrej woli składamy najserdeczniejsze życzenia: niech moc płynąca z krzyża Chrystusa i blask bijący z Jego Oblicza będą skutecznym wsparciem w trudach codzienności, a nadzieja uczestnictwa w Jego zwycięstwie stanowi źródło naszej chrześcijańskiej radości. Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał! Wesołego Alleluja! Ze względu na Wielkanoc dzisiaj nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia z racji I niedzieli miesiąca.

2. Msze św. dzisiaj jeszcze o godz. 9,oo; 10,15; 11,3o; 13,oo; 18,oo i 20,oo. Przez cały tydzień codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Ze względu na Nowennę dziś o godz. 15,oo nie ma Koronki do Bożego Miłosierdzia.

3. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w/g porządku niedzielnego. Ofiary zbierane jutro na tacę są przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Katolickich Uczelni naszej diecezji. Polecamy tę ważną kwestię Waszej łaskawej ofiarności.

4. Bóg zapłać wszystkim za udział w obchodach Triduum Sacrum, za ofiary na rzecz Hospicjum i Caritas oraz kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. W piątek przypada 5. Rocznica tragedii smoleńskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o 96 ofiarach tamtej tragedii. Z racji trwającej Oktawy Wielkanocy tego dnia nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15,oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia z ucałowaniem Relikwii św. siostry Faustyny. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę przeznaczymy na potrzeby remontowe w naszym Sanktuarium.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” polecamy: dodatek specjalny – Rozmowa z trzema kardynałami o Komunii św. osób cywilnie rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach oraz artykuły: „Zwycięstwo Trzeciego Brata”; „Pusty Grób”; „ Śladami relikwii Chrystusa” czy „Chrześcijanie na cenzurowanym”. Do nabycia też „Nowy List” rozważający zagadnienie „Po co są biskupi?” oraz „Biblia krok po kroku”, w której rozważany jest m.in. temat „Jezus i kobiety”. Zachęcamy do świątecznej lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Teresa Kątny lat 80 z ul. Glinki 101 A; Ryszard Czopik lat 61 z ul. Modrakowej 76; Helena Marciniak lat 83 z ul. W. Polskiego 26; Marcin Szypura lat 91 z ul. Glinki 64; Irena Guttmann lat 69 z ul. Szarej 17; Irena Satro lat 86 z ul. Modrakowej 80; Jadwiga Mosińska lat 74 z ul. Przod. Pracy 8 i Maria Krzak lat 87 z ul. Łomżyńskiej 54, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Zmartwychwstałemu Panu. Wieczny odpoczynek…

9. Na radość płynącą ze Zmartwychwstania Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                               Proboszcz

                                                      Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski