Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 12 kwietnia 2015 r.

Ogłoszenia na 12 kwietnia 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Wielkanocna

Święto Bożego Miłosierdzia „B”

12 kwietnia 2015 roku.

1. Dzisiaj – w II Niedzielę Wielkanocną– obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Z wielką wdzięcznością uświadamiamy sobie ogrom Bożej dobroci i miłosiernej łaskawości względem każdego z nas, grzeszników. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia z ucałowaniem Relikwii św. Siostry Faustyny. Dzisiaj też rozpoczyna się 71. Tydzień Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby remontowe w naszym Sanktuarium.

2. W poniedziałek 13 kwietnia Gimnazjum Nr 16 organizuje „Katyński Marsz Cieni” w 75. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Marsz rozpocznie się o godz. 11,3o w siedzibie Szkoły przy ul. Dunikowskiego 10 i przejdzie ul. Boh. Kragujewca; Łomżyńską i ks. J. Popiełuszki pod Krzyż Katyński przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do udziału w marszu i oddania hołdu naszym pomordowanym Rodakom. Po wieczornej Mszy św. zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. Spotkania przygotowawcze kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek z grupy ks. Macieja; we wtorek z grupy ks. Piotra; w środę z grupy ks. Mirosława oraz w czwartek z grupy ks. Grzegorza i ks. Zbigniewa. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

4. Rezerwacja i przyjmowanie intencji mszalnych na II półrocze będzie w sklepiku w przyszły wtorek 21 kwietnia od godz. 7,3o.

5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii popularyzatora kazań bł. ks. Jerzego Popiełuszki, pana Marka Kędziorka z Warszawy, który przybliży Osobę i nauczanie Kapłana – Męczennika. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć komplet płyt z kazaniami ks. Jerzego, także tę, zawierającą Jego duchowy testament wypowiedziany w naszej świątyni przed męczeństwem w dniu uprowadzenia. W przyszłą niedzielę o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. Liczymy na obecność i udział wszystkich zainteresowanych.

6. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, które będziemy przeżywać w przyszłym roku w naszej Ojczyźnie rozdane zostały deklaracje gotowości goszczenia młodych pielgrzymów w swoim domu. Prosimy o zwrot wypełnionych deklaracji do przyszłej niedzieli. Gdyby byli jeszcze chętni przyjąć i ugościć pielgrzymów to gorąco do tego zachęcamy. Deklaracje można jeszcze odbierać w zakrystii. Wypełnione należy oddać w zakrystii lub Biurze Parafialnym najpóźniej w przyszłą niedzielę.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” polecamy: „Miłosierdzie Boga – wielkie światło miłości”; „Pięć lat po Smoleńsku”; „Rozpętać rewolucję czułości”; „Komunia wcześniej niż zwykle” i „Dziecięcy mistycyzm” – o wczesnej Komunii św. dzieci oraz „Sekret św. Urszuli”. Zachęcamy do lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Edmund Myszkowski lat 58 z ul. Białogardzkiej 15; Zygfryd Lebiecki lat 80 z ul. Sz. Szeregów 7; Aniela Sobierajska lat 76 z ul. Sz. Szeregów 10; Bazyli Krumrich lat 70 z ul. Białogardzkiej 28; Elżbieta Włoch – Ławniczak lat 40 z ul. Rysiej 22; Jerzy Gburczyk lat 74 z ul. Glinki 147 i Henryk Budziak lat 90 z ul. Solnej 12, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek………………

9. Niech Boże błogosławieństwo otworzy nasze serca na ufne i owocne przyjęcie łaski Bożego Miłosierdzia.

                                                                               Proboszcz

                                                                       Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski