Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 19 kwietnia 2015 r.

Ogłoszenia na 19 kwietnia 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Wielkanocna „B”

19 kwietnia 2015 roku.

1. Dzisiaj, w III Niedzielę Wielkanocnąstajemy wobec Zmartwychwstałego Pana, który oświeca nasz umysł, abyśmy rozumieli Pisma i byli świadkami Jego Zmartwychwstania. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych; po Mszy św. katecheza dla Rodziców.

2. Serdecznie prosimy o zwrot deklaracji z gotowością do ugoszczenia pielgrzymów, którzy w przyszłym roku przybędą do nas na Światowe Dni Młodzieży.

3. Siostry Urszulanki rozpoczęły przeżywanie Jubileuszu 150. Rocznicyurodzin swojej Założycielki św. Urszuli Ledóchowskiej.

4. Od poniedziałku przy kościele będzie wystawiony kontener na makulaturę. Prosimy o dostarczenie czystej makulatury tj. bez plastikowych reklamówek i opakowań. Pieniądze uzyskane za makulaturę przeznaczymy na misje.

5. We wtorek 21 kwietnia od godz. 7,3o w sklepiku będziemy przyjmować rezerwację i intencje mszalne na II półrocze. Kandydaci do bierzmowania z grupy ks. Mirosława przyjdą na spotkanie przygotowawcze we wtorek na godz. 18,oo.

6. W środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18,oo w Sali konferencyjnej na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie biblijne poświęcone św. Pawłowi z Tarsu.

7. W czwartek przypada Uroczystość św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.

8. W przyszłą niedzielę przypada Światowy dzień Modlitw o Powołania, który rozpocznie Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

9. Również w przyszłą niedzielę 26 kwietnia o godz. 10,15 uroczysta Msza św. z okazji 75. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Po Mszy św. poświęcenie odnowionej kwatery katyńskiej i modlitwy w intencji Ofiar tej Zbrodni. Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy.

10. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie p. Marka Kędziorka z Warszawy, który teraz przybliży nam Osobę i nauczanie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i Męczennika za wiarę.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Miłosierdzie łączy Boga z człowiekiem” – fragmenty bulli papieża Franciszka zapowiadającej Rok Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia tego roku; „Rozdwojenie jaźni” – o potrzebie i możliwości manifestowania swoich poglądów; „Nasz wkład w Światowe Dni Młodzieży” – o przygotowaniach do tego przyszłorocznego wydarzenia czy „Rozmawiając z Bogiem – lectio divina” – o rekolekcjach w świetle Słowa Bożego. Zachęcamy do lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Andrzej Tomaszewski lat 62 z ul. Łomżyńskiej 54; Barbara Łukomska lat 75z ul. Łomżyńskiej 54; Wanda Jóźwiak lat 84z ul. Przod. Pracy 8; Urszula Twardowska lat 94 z ul. Zajęczej 2; Regina Zmudzińska lat 89z ul. Szpitalnej 3; Marta Paszkiet lat 73z ul. Sz. Szeregów 3; Leszek Wojdylak lat 65z ul. Glinki 147; Jadwiga Wasielewska lat 75z ul. Przod. Pracy 4; Violetta Iglewska lat 54z ul. Solnej 12 i Bogdan Sarnowski lat 60z ul. Zajęczej 14, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…..

13. Na wytrwałe dawanie świadectwa o Zmartwychwstaniu Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                   Proboszcz

                                                             Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski