Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 26 kwietnia 2015 r.

Ogłoszenia na 26 kwietnia 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkanocna „B”

26 kwietnia 2015 roku.

1. Dzisiaj – w IV Niedzielę Wielkanocnąprzeżywamy Światowy Dzień Modlitw o powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej. Prośmy Pana Żniwa, aby wyprawił robotników na Żniwo Swoje. O godz. 10,15 Msza św. w intencji Ofiar w 75. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej, a po Mszy św. poświęcenie odnowionej kwatery i modlitwy przed Kościołem Zasadniczym. O godz. 15,oo. Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia.

2. W poniedziałek mija I rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Z tej okazji w Kościele Nawiedzenia po Mszy św. o godz. 10,oo nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Dziękczynna do godz. 18,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej wobec Boga za dar Osoby i kanonizacji świętego Papieża.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Macieja w poniedziałek, a ks. Piotra we wtorek o godz. 18,oo.

4. Od piątku rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie o godz. 17,3o; a uroczyste nabożeństwa zakończone Apelem Jasnogórskim w Kościele Nawiedzenia od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W najbliższy piątek przypada 1 Maja. Z tej racji Konferencja Episkopatu Polski udziela w tym dniu dyspensy od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Jest to zarazem I piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSPJ w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. porannych i wieczorem od godz. 17,3o. Spowiedź św. dla dzieci w piątek od godz. 16,3o. O godz. 17,oo Msza św. I piątkowa dla dzieci.

6. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy w ich domach w sobotę 2 maja w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych do czwartku włącznie.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Różaniec z rozważaniem fatimskim wynagradzającym za grzeszników. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo. Ze względu na Niedziele Wielkanocne liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę 2 maja. Natomiast uroczysta Msza św. na Starym Rynku sprawowana przez ks. Biskupa odprawiona zostanie w niedzielę 3 maja o godz. 11,oo. W naszej świątyni za Ojczyznę będziemy się modlić w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10,15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W tym roku mija 5. Rocznica śmierci ks. Prałata Romualda Biniaka. W ramach inicjatywy lokalnej powstał Społeczny Komitet Budowy ul. Ks. Prałata Romualda Biniaka. Chodzi nam o zbudowanie nawierzchni z prawdziwego zdarzenia, bowiem obecny stan drogi prowadzącej do Hospicjum budzi uzasadnione zastrzeżenia. Ponieważ nasze starania o podjęcie tej inicjatywy przez władze miasta nie przyniosły efektu, a stworzyła się możliwość w ramach aktywności obywatelskiej mieszkańców Bydgoszczy realizacji tego zadania, postanowiliśmy utworzyć Stowarzyszenie – Społeczny Komitet Budowy ul. Ks. Prałata. W ramach tego projektu stowarzyszenie musi zgromadzić 25% środków na pokrycie kosztów tego zadania; resztę tj. 75% środków pokryje miasto. Dlatego zwracamy się do Parafian, a także mieszkańców Bydgoszczy spoza naszej parafii, którym droga jest pamięć Założyciela Hospicjum o materialne wsparcie tej inicjatywy. Osoby zainteresowane tą inicjatywą mogą po Mszy św. zapisać się do Stowarzyszenia lub otrzymać potrzebne informacje w salce nr 2. Gorąco o to prosimy, gdyż sprawa jest bardzo ważna i pilna. Konto Stowarzyszenia Bank Pekao 85 1240 1183 1111 0010 6276 0901

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” polecamy: „In vitro po amerykańsku”; „Kościół, kultura i wiele pytań”; „O spotkaniu wiary i kultury” oraz „Pomniki wstydu”. Zachęcamy do lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczył śp. Julian Rapicki lat 81 z ul. W. Polskiego 34, którego ze wszystkimi Zmarłymi oraz pomordowanymi w Zbrodni Katyńskiej polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

11. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem Dobrym Pasterzem przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                        Proboszcz

                                                                 Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski