Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 3 maja 2015 r.

Ogłoszenia na 3 maja 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkanocna „B”

3 maja 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Przed nami staje Chrystus – Winny Krzew, który nas – winne latorośle zachęca do wytrwania z Nim w jedności, bo tylko wtedy nasze życie może wydać obfite i trwałe owoce. Dzisiaj też przypada 224. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się na chwilę osobistej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.

2. Zachęcamy naszych parafian do włączenia się w obywatelską inicjatywę budowy ulicy Ks. Prałata Romualda Biniaka. Chętni mogą po Mszy św. w salce nr 2 uzyskać informacje lub zapisać się do Stowarzyszenia. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie 600 tys. zł. Stowarzyszenie musi zgromadzić 25% tej kwoty tj. 150 tys. zł. Liczymy, że potrafimy zmobilizować się na tyle, by potrzebną kwotę w krótkim czasie zebrać.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Floriana – Męczennika; w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek Uroczystość św. Stanisława – Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Z racji Uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

4. Dyrekcja Gimnazjum Nr 16 przy ul. Boh. Kragujewca 10 zaprasza uczniów klas VI na Drzwi Otwarte we wtorek 5 maja w godz. 17,oo-19,oo.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Piotra we wtorek 5 maja. Początek o godz. 17,3o.

6. W piątek 8 maja o godz. 17,oo w katedrze bydgoskiej będzie sprawowana Msza św. w intencji pielęgniarek i położnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W maju w bydgoskiej katedrze odbywają się Koncerty Maryjne z Różą. W czwartek 7 maja o godz. 18,oo wystąpi nasz chór „Exsultate Deo”. Zapraszamy.

8. Do piątku można jeszcze składać do pojemnika makulaturę. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na misje. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

9. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17,3o dla wszystkich, a uroczyste zakończone Apelem Jasnogórskim od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

10. W przyszłą niedzielę 10 maja i w następną 17 maja będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. dzieci. W związku z tym informujemy, że uroczystość ta będzie podczas Mszy św. o godz. 10,oo, a więc 15 min. wcześniej niż normalnie. Prosimy w miarę możliwości w te dwie niedziele zdecydować się na udział we Mszy św. o innej godzinie, by umożliwić wygodne uczestnictwo we Mszy św. Komunijnej Rodzinie i znajomym tych dzieci.

11. W przyszłą niedzielę jako drugą miesiąca będziemy zbierać ofiary na tacę na potrzeby remontowe naszego Sanktuarium. Prawdopodobnie już w czerwcu podejmiemy się wymiany oświetlenia w Kościele Nawiedzenia w ramach przygotowania do przypadającego w przyszłym roku Jubileuszu 40. Lecia istnienia naszej parafii. Liczymy, że w dalszej kolejności dokonamy wymiany oświetlenia w Kościele Zasadniczym. Bóg zapłać za wsparcie naszych remontowych wysiłków.

12. Z wielką radością informujemy, że syn naszej parafii Arkadiusz Napierała, diakon Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej pragnie przyjąć święcenia kapłańskie 30 maja br. o godz. 10,oo w katedrze bydgoskiej. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń prezbiteratu, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym ks. Proboszcza. Kandydata i Jego Rodzinę oraz nasze Seminarium polecamy Waszej modlitwie.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Bez Maryi jesteśmy sierotami”; „Patriotyzm pokolenia Z”; „Nieudany dialog z „Wyborczą”” a także relację z naszych katyńskich uroczystości „Długie odkrywanie prawdy”. Zachęcamy do lektury.

14. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Henryk Karnowski lat 66 z ul. Modrakowej 48, Bogdan Kędzierski lat 69 z ul. Generalskiej 6 i Stanisław Harasimowicz lat 70 z ul. Rysiej 7, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek……….

15. Na wierne trwanie w Winnym Krzewie, którym jest Chrystus przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                           Proboszcz

                                                                  Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski