Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 10 maja 2015 r.

Ogłoszenia na 10 maja 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – VI Niedziela Wielkanocna „B”

10 maja 2015 roku.

1. Dzisiaj – w VI Niedzielę Wielkanocnąo godz. 10,oo przeżywamy uroczystość I Komunii św. 76 uczniów kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 46 i 57. Za tydzień taką uroczystość będą przeżywać uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 60. Módlmy się, aby te dzieci wytrwały w przyjaźni z Chrystusem przez całe życie. O godz. 15,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym nabożeństwo majowe dla dzieci I Komunijnych. Ze względu na tzw. „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe o godz. 17,3o i wieczorne Msze św. o godz. 18,oo będą w Kościele Zasadniczym.

2. Zachęcamy do włączenia się w obywatelską inicjatywę budowy ulicy ks. Prałata Romualda Biniaka. Zapisy do Stowarzyszenia w salce nr 2.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby remontowe naszego Sanktuarium. W czerwcu planujemy rozpocząć prace przy nowym oświetleniu w Kościele Nawiedzenia w ramach przygotowań do 40-lecia naszej parafii, które przypada w sierpniu przyszłego roku.

4. W środę 13 maja po Mszy św. wieczornej w Sali konferencyjnej na plebani odbędzie się kolejne spotkanie biblijne poświęcone św. Pawłowi.

5. W czwartek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę św. Andrzeja Boboli – kapłana i Męczennika, Patrona Polski. Wszystkim Solenizantom na ręce ks. Macieja składamy najlepsze życzenia wielu Bożych łask i wstawiennictwa św. Patronów.

6. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17,3o, a uroczyste, zakończone Apelem Jasnogórskim od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o. Serdecznie zapraszamy.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Zbigniewa w czwartek o godz. 17,3o. Spotkania – próby przygotowawcze do bierzmowania kandydatów z wszystkich grup odbędą się 18; 20; 22 i 25 maja. Początek o godz. 17,3o. Obecność obowiązkowa.Uroczystość bierzmowania we wtorek 26 maja podczas Mszy św. o godz. 18,oo.

8. W sobotę 6 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się XIX spotkanie młodzieży pod hasłem „W imię Ducha Świętego”. Wszystkich chętnych, a szczególnie parafialną młodzież zapraszamy do udziału w tym szczególnym święcie młodych. Zapisy u ks. Macieja. Koszt wyjazdu to 40 zł. Wpłata przy zapisie 20 zł. Zapraszamy.

9. W Przychodni Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy przy ul. Karłowicza 26 do 29 maja trwa akcja bezpłatnego badania wzroku. Zapraszamy.

10. Z wielką radością informujemy, że syn naszej parafii Arkadiusz Napierała, diakon Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej pragnie przyjąć święcenia kapłańskie 30 maja br. o godz. 10,oo w katedrze bydgoskiej. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń prezbiteratu, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym ks. Proboszcza. Kandydata i Jego Rodzinę oraz nasze Seminarium polecamy Waszej modlitwie.

11. Gratulujemy naszemu chórowi pięknego koncertu jaki dał w czwartek w katedrze bydgoskiej. W przyszłą niedzielę, w przededniu urodzin św. Jana Pawła II o godz. 17,oo w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła nasz chór wystąpi z okolicznościowym koncertem.

12. W przyszłą niedzielę 17 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym będzie przyjmował przedstawiciel TP KUL.

13. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu w przyszłą niedzielę do puszek będziemy zbierać ofiary na materialną pomoc dla ofiar tej tragedii.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wojna nikomu nie patrzy w twarz”; „Ocaleni uchodźcy”; „Szkoła męczenników”; „Nick, człowiek szczęśliwy” o niezwykłym człowieku bez rąk i nóg, który jeździ po świecie i głosi Dobrą Nowinę. Zachęcamy do lektury.

15. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Marian Jeschke lat 69 z ul. Białogardzkiej 14; Regina Jaworskalat 91 z ul. Białogardzkiej 16; Krystyna Narębska lat 88 z ul. Białogardzkiej 6; Henryk Łassalat 81 z ul. Modrakowej 78; Roman Szymanowski lat 66 z ul. BBON 5; Wanda Tomczyk lat 93 z ul. Kąkolowej 7 i Bronisława Grabowska lat 87 z ul. Przod. Pracy 3, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

16. Na wytrwanie w miłości Chrystusa przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                                     Proboszcz

                                                            Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski