Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 17 maja 2015 r.

Ogłoszenia na 17 maja 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – Wniebowstąpienie Pańskie „B”

17 maja 2015 roku.

1. Dzisiaj – w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam cel ziemskiego pielgrzymowania jakim jest niebo, przeżywamy Uroczystość I Komunii św. 93 dzieci, uczniów kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 60. Módlmy się, aby te dzieci wytrwały w przyjaźni z Chrystusem przez całe życie. Do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym przyjmuje przedstawiciel TP KUL. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym nabożeństwo majowe dla dzieci I Komunijnych. Ze względu na tzw. Biały Tydzień nabożeństwa majowe o godz. 17,3o i wieczorne Msze św. będą w Kościele Zasadniczym.

2. Przypominamy, że od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o w Kościele Nawiedzenia odprawiamy uroczyste nabożeństwa majowe zakończone Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.

3. Spotkania przygotowawcze kandydatów do bierzmowania ze wszystkich grup 18; 20; 22 i 25 maja. Początek udziałem w nabożeństwie majowym o godz. 17,3o. Obecność wszystkich obowiązkowa.

4. Ze względu na bierzmowanie w parafii Opatrzności Bożej w środę ks. Proboszcz w Biurze Parafialnym będzie przyjmował tylko do godz. 17,oo.

5. Spodziewaliśmy się większego zainteresowania poprawą stanu ulicy ks. Prałata Romualda Biniaka, ale mamy nadzieję, że wahający się jeszcze dołączą. Aby wesprzeć materialnie tę inicjatywę nie ma konieczności zapisywania się do Stowarzyszenia. W środę 20 maja w Biurze Parafialnym od godz. 17,oo – 18,oo będzie przyjmowała przedstawicielka Stowarzyszenia. Osoby pragnące dokonać wpłaty proszone są w tym czasie do Biura. Zebranie osób zainteresowanych wsparciem tej ważnej i potrzebnej inicjatywy odbędzie się w czwartek 28 maja o godz. 19,oo w Klubie Emaus. Zapraszamy.

6. Przedszkole Integracyjne Nr 61 im. Wandy Chotomskiej przy ul. Kąkolowej 21 posiada jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych Rodziców serdecznie zapraszamy.

7. Caritas Diecezji Bydgoskiej 30 maja od 13,oo – 17,oo na Polance Różopole w bydgoskim Myślęcinku organizuje z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka Festyn Rodzinny pn. „Bądźmy Razem” zapewniając wiele atrakcji.

8. Zgromadzenie Ducha Świętego przy Al. Jana Pawła II 117 w sobotę 23 maja w godz. 10,oo – 19,oo zaprasza na XX Spotkania Misyjne pn. „Postaw na Misje”.

9. Restauracja „Tango” i Fundacja „Przedmieście Róży” zapraszają w środę 27 maja o godz. 18,oo na Koncert Kwartetu Smyczkowego „Spring Quintet”, wystawę fotografii Andrzeja Mazieca oraz spotkanie z Urszulą Guźlecką. Wejściówki do nabycia w Restauracji „Tango” przy ul. Wojska Polskiego 25. Dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym twórcom.

10. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia gościć będziemy siostrę Tadeuszę Frąckiewicz – dominikankę, misjonarkę z Kamerunu, która przybliży nam problematykę misji w Afryce.

11. Przy wyjściu z kościoła panie z Caritas zbierają do puszek materialne wsparcie dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Bóg zapłać za okazane serce.

12. Przy wyjściu z kościoła można też nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku warto przeczytać: „Wniebowstąpienie to nowy sposób obecności Jezusa”; „Jestem małym nic” – o niezwykłej karmelitance z Palestyny siostrze Mariam od Jezusa Ukrzyżowanego, kanonizowanej 17 maja br.; „Ze zdumienia do wiary – religijność dziecka” czy „Muzyka kościelna ma wznosić ducha” – rozmowa z ks. Mateuszem Ziemlewskim, który przed dwoma laty odbywał u nas diakońska praktykę, a obecnie studiuje teorię muzyki na Akademii Muzycznej. Polecamy też miesięcznik „Nowy LIST” poświęcony spowiedzi św. Zachęcamy do lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jadwiga Rydlewska lat 90 z ul. Walecznych 5; Barbara Dyrda lat 74 z ul. Sz. Szeregów 6 i Zdzisław Skopowski lat 55 z ul. Walecznych 4, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek……….

14. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem przez ziemię ku niebu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                                         Proboszcz

                                                                           Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski