Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 24 maja 2015 r.

Ogłoszenia na 24 maja 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego „B”

24 maja 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Razem z Maryją i Apostołami gromadzimy się w Wieczerniku Kościoła Powszechnego, aby przyjąć dary i moc Ducha Świętego. O godz. 15,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia a o godz. 17,3o nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy. Dzisiaj kończy się liturgiczny Okres Wielkanocny.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie modlitewnej s. Tadeuszę Frąckiewicz – dominikankę, misjonarkę z Kamerunu i dziękujemy za przybliżenie nam problematyki misyjnej na Czarnym Lądzie.

3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w Kościele Zasadniczym o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo. W poniedziałek ze względu na święto nabożeństwo majowe tylko o godz. 17,3o. Od godz. 17,oo okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków. Po wieczornej Mszy św. próba generalna przed bierzmowaniem.

4. We wtorek – we wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych wdzięcznych modlitwach przez orędownictwo Matki Niebieskiej o naszych mamach. Tego dnia o godz. 18,oo podczas Mszy św. ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli naszej młodzieży gimnazjalnej Sakramentu Bierzmowania. Ze względu na bierzmowanie nabożeństwo majowe o godz. 17,3o i wieczorna Msza św. we wtorek będą w Kościele Zasadniczym. Naszą modlitwą obejmijmy przygotowujących się do bierzmowania a także ks. Biskupa, który tego dnia obchodzi 42 rocznicę święceń kapłańskich.

5. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

6. W czwartek 28 maja po Mszy św. wieczornej w Sali Konferencyjnej na plebanii odbędzie się spotkanie wszystkich chętnych, zainteresowanych wsparciem inicjatywy obywatelskiej poprawy stanu drogi wiodącej do Hospicjum ulicą ks. Prałata Romualda Biniaka. Serdecznie zapraszamy.

7. W związku z historycznym wydarzeniem jakim są przypadające w przyszłym roku obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i czekających nas wielu przedsięwzięć zapraszamy na spotkanie organizacyjne młodzież chętną, by włączyć się w organizację tego święta w naszej diecezji i parafii w charakterze wolontariuszy. Spotkanie odbędzie się w piątek 29 maja po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy. Chętni na wyjazd na Lednicę mogą zapisywać się u ks. Macieja.

8. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 15,3o. Obecność wszystkich obowiązkowa. W ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego Bydgoszczy w sobotę 30 maja o godz. 20,oo z Kościoła Garnizonowego do bydgoskiej katedry wyruszy Milcząca Procesja Mężczyzn za Jezusem Eucharystycznym pn. „Nie muszę mówić nic”. Zapraszamy Panów do udziału w tej szczególnej procesji.

9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Decyzją Episkopatu Polski ta uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

10. Z wielką radością informujemy, że syn naszej parafii diakon Arkadiusz Napierała w sobotę 30 maja o godz. 10,oo w katedrze bydgoskiej przyjmie święcenia kapłańskie. Mszę św. Prymicyjną ks. Neoprezbiter będzie sprawował w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej o godz. 11,3o.Po Mszy św. ks. Prymicjant udzieli specjalnego błogosławieństwa. Ze względu na Prymicje w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 13,oo. Prosimy poczty sztandarowe i dzieci I Komunijne, by w uroczystej procesji z plebanii wprowadziły do kościoła nowego kapłana. Zbiórka przed plebanią o godz. 11,15. Przedstawicieli wszystkich duszpasterstw działających przy naszej parafii zapraszam na spotkanie w środę 27 maja po Mszy św. wieczornej. Spotkanie na plebanii w Sali Konferencyjnej.

11. W przyszłą niedzielę 31 maja o godz. 15,3o ks. Biskup Jan Tyrawa będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji 25. Rocznicy powstania i działalności naszego Hospicjum. Po Mszy św. koncert dziękczynny „Ave Maria” w wyk. Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej „Capella Bydgostiensis”, naszego chóru „Exsultate Deo” i solistów. Prowadzenie koncertu Urszula Guźlecka. Szczegóły na afiszach. Serdecznie zapraszamy.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” polecamy: „Mama nie zawsze taka sama” – o problemach matek zastępczych; „Budujmy mosty” – rozmowa z ks. Prałatem Giuseppe Scottim, sekretarzem Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu oraz „Trud słodki i lekki” o święceniach nowych diakonów dla naszej diecezji. Zachęcamy do lektury. Przy wyjściu z kościoła s. Tadeusza zbiera ofiary na cele misyjne w Kamerunie. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Henryk Kryger lat 73 z ul. Sz. Szeregów 13; Zuzanna Kalczyńska – Ferberg lat 82 z ul. Kąkolowej 5; Irena Piesiewicz lat 96 z ul. Sz. Szeregów 3 i Józef Kalitowski lat 77 z ul. Augustowskiej, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………

14. Na owocne działanie w nas Ducha Świętego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                    Proboszcz

                                                            Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski