Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia naa 31 maja 2015 r.

Ogłoszenia naa 31 maja 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Najświętszej Trójcy „B”

31 maja 2015 roku.

1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszejprzeżywamy radosne wydarzenie Prymicji Kapłańskich. Syn naszej parafii ks. Neoprezbiter Arkadiusz Napierała o godz. 11,3o będzie sprawował Prymicyjną Ofiarę Mszy św. i udzieli specjalnego błogosławieństwa. Ze względu na Mszę św. Prymicyjną nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 13,oo. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowo wyświęconych kapłanach i módlmy się dla nich o potrzebne łaski, by owocnie i wytrwale pełnili kapłańską służbę w Winnicy Pańskiej. O godz. 15,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Dzisiaj o godz. 15,3o ks. Biskup Jan Tyrawa odprawi u nas Mszę św. z okazji XXV – lecia naszego Hospicjum. Po Mszy św. w kościele Koncert „Ave Maria” w wyk. Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej „Capella Bydgostiensis”, naszego chóru „Exsultate Deo” i solistów. Koncert poprowadzi Urszula Guźlecka. Serdecznie zapraszamy. Ze względu na Koncert ostatnie nabożeństwo majowe dzisiaj w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Justyna – Męczennika i Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkim Dzieciom życzymy radosnego dzieciństwa i świadomości, że wszystkie są bardzo kochane. W środę obchodzimy wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy a w piątek św. Bonifacego – Biskupa i Męczennika.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej tradycyjnie nazywana Uroczystością Bożego Ciała. Msze św. w czwartek o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 – po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. W miejsce Mszy św. o godz. 11,3o i 13,oo będzie Msza św. bezpośrednio po zakończeniu procesji, gdyż udział w samej procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. Uroczystej Mszy św. o godz. 10,15 i procesji będzie przewodniczył ks. Arkadiusz Napierała, nasz Neoprezbiter. Wieczorna Msza św. będzie o godz. 18,oo. W Boże Ciało nie ma Mszy św. o godz. 20,oo.

5. Trasa Procesji Eucharystycznej jak w latach ubiegłych: ul. Ks. J. Popiełuszki; Białogardzką; Białostocką; Łomżyńską i Ks. J. Popiełuszki. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach jak co roku. I ołtarz – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Legion Maryi; odpowiedzialny ks. Zbigniew; II ołtarz – Neokatechumenat; odpowiedzialny ks. Piotr; III ołtarz – młodzież; odpowiedzialny ks. Maciej oraz IV ołtarz – Siostry Urszulanki i Bractwo św. Wojciecha. Śpiewy podczas procesji poprowadzi pani Arleta, a za całość procesji odpowiada ks. Grzegorz. Prosimy o udekorowanie okien naszych domów i wywieszenie flag nie tylko na trasie procesji i pozostawienie tych dekoracji przez całą Oktawę Bożego Ciała. Niech to będzie zewnętrzny wyraz naszej wiary i miłości do Chrystusa. Prosimy o udział w procesji i w czasie Oktawy w strojach dzieci I Komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia emblematów religijnych. Prosimy o udział przez całą Oktawę pocztów sztandarowych i przedstawicieli wszystkich duszpasterstw. Ze względu na procesję prosimy w Boże Ciało nie parkować samochodów na parkingu przed Kościołem Nawiedzenia. Szafarzy Komunii św. i in. chętnych panów w odpowiednich strojach prosimy do niesienia baldachimu. Próba dziewczynek do sypania kwiatów we wtorek i środę o godz. 17,oo. Zbiórka przed Kościołem Zasadniczym.

6. W poniedziałek rozpoczynamy czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. Zapraszamy.

7. Zainteresowanych materialnym wsparciem obywatelskiej inicjatywy budowy nowej nawierzchni ul. Ks. Prałata Romualda Biniaka prowadzącej do naszego Hospicjum zapraszamy do Biura Parafialnego w poniedziałek w godz. 17,oo-18,oo.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota czerwca. Godzina św. w Boże Ciało w łączności z wieczorną Mszą św. Okazja do spowiedzi św. w piątek rano podczas Mszy św.; a po południu dla dzieci od godz. 16,3o. Msza św. I piątkowa o godz. 17,oo. Nabożeństwo maryjne w I sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec z rozważaniem fatimskim. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

9. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. w ich domach w sobotę 6 czerwca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chorych do środy włącznie w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

10. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy przeżywać kolejny Dzień Dziękczynienia. Nasi harcerze będą zbierać ofiary do specjalnych skarbon na zakończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła. Podczas Mszy św. o godz. 10,15 będzie śpiewał chór „Cantate Deo” ze Szczecina. Po Mszy św. chór wykona krótki koncert.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Nepalu w kwocie 7700 zł. oraz na misje w Kamerunie w kwocie 12300 zł. Bóg zapłać !

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Otwarte rany Sarajewa” – przed pielgrzymką papieża do Bośni i Hercegowiny; „Zostały tylko wiersze” – rozmowa o ks. Janie Twardowskim, kapłanie -poecie w związku z setną rocznicą jego urodzin; czy „Cud codzienny” i „Gotowy chleb z nieba” – o udziale w codziennej Mszy św. i Eucharystycznym Chlebie. Zachęcamy do lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Józef Gajewski lat 71 z ul. Walecznych 6 i Stefania Stolarek lat 76 z ul. Sz. Szeregów 2c, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………….

14. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo w Imię Trójcy Przenajświętszej.

                                                                 Proboszcz

                                                        Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski