Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 7 czerwca 2015 r.

Ogłoszenia na 7 czerwca 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – X Niedziela zwykła „B”

7 czerwca 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy X Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan poucza nas jak ważne jest wypełnianie woli Bożej w naszym chrześcijańskim życiu. Podczas Mszy św. o godz. 10,15 będzie śpiewał chór „Cantate Deo” ze Szczecina, który po Mszy św. wykona krótki koncert. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wejdźmy tam na chwilę osobistej rozmowy z Chrystusem. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się kolejne spotkanie Żywego Różańca. Zapraszamy.

2. Dzisiaj, w ramach Dnia Dziękczynienia nasi harcerze do specjalnych skarbon zbierają ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek św. Jadwigi Królowej; w środę bł. Bogumiła – biskupa; w czwartek św. Barnaby – Apostoła i w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

4. We wtorek Mszą św. o godz. 10,oo rozpocznie się parafialny Dzień Chorego, Dzień modlitwy chorych, samotnych i osób złotego wieku. Okazja do spowiedzi św. od godz. 9,3o. Podczas Mszy św. udzielimy Sakramentu Chorych, a po Mszy św. spotkanie przy kawie i herbacie zorganizowane przez Żywy Różaniec. Prosimy naszym chorym i osobom starszym umożliwić w tym dniu przybycie do świątyni.

5. Przypominamy, że w Oktawie Bożego Ciała wieczorne Msze św. o godz. 18,oo połączone są z procesją Eucharystyczną i nabożeństwem czerwcowym. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół kościoła do czterech ołtarzy. Prosimy, by ołtarze przygotowały te same osoby co na Boże Ciało.

6. W piątek Uroczystość NSPJi ostatnia procesja Eucharystyczna. Ze względu na uroczystość w piątek nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Prosimy do udziału w procesjach dzieci I Komunijne, dziewczynki do sypania kwiatków, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, panów do baldachimu oraz wszystkich parafian.

7. W piątek 12 czerwca po Mszy św. i procesji o godz. 18,oo w Klubie Emaus odbędzie się spotkanie wolontariatu przed przyszłorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży. Zapraszamy także nowych chętnych.

8. W sobotę 13 czerwca w godz. 10,oo – 16,oo w Sanktuarium Maryjnym na Piaskach odbędzie się I Diecezjalny Dzień Chorego. Szczegóły znajdują się na plakacie. Zapraszamy.

9. W poniedziałek rozpoczynamy w Kościele Nawiedzenia prace związane z nowym oświetleniem kościoła, dlatego wszystkie Msze św. będą odprawiane w Kościele Zasadniczym.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” polecamy: „SOS dla uchodźców”; „Kościół rusza na wieś”; „Wiara, tubylcy i przyjezdni” oraz „Chodźcie i zobaczcie”. Zachęcamy do lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Józef Nejman lat 84 z ul. Walecznych 5; Jadwiga Korbińska lat 71 z ul. Przod. Pracy 4; Irena Dyja lat 83 z ul. Boh. Westerplatte 9; Benedykt Michałowski lat 66 z ul. Boh. Kragujewca 5 i Waldemar Mrugowski lat 71 z ul. W. Polskiego 24, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………

12. Na gorliwe wypełnianie woli Bożej przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                       Proboszcz

                                                       Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski