Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 14 czerwca 2015 r.

Ogłoszenia na 14 czerwca 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – XI Niedziela zwykła „B”

14 czerwca 2015 roku.

1. Dzisiaj, w XI niedzielę zwykłą Chrystus Pan przypomina nam o nieustannej potrzebie wzrostu i rozwoju Królestwa Bożego. O godz. 15,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę na potrzeby remontowe naszego Sanktuarium. Obecnie trwają prace w Kościele Nawiedzenia związane z instalacją nowego oświetlenia. Z tego względu wszystkie Msze św. odprawiane są w Kościele Zasadniczym.

3. Bóg zapłać wszystkim za godne przeżycie Uroczystości i Oktawy Bożego Ciała, pocztom sztandarowym za udział w procesjach, siostrom zakonnym, dzieciom niosącym emblematy religijne, dziewczynkom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, szafarzom, panom asystującym kapłanowi i niosącym baldachim, osobom przygotowującym nowe ołtarze i wszystkim parafianom za wspólną modlitwę. Mamy nadzieję, że nowe ołtarze się spodobały i przez jakiś czas będą służyły naszej wspólnocie. Bóg zapłać też za pomoc w zorganizowaniu wtorkowego Dnia Chorego.

4. Osoby pragnące wesprzeć materialnie inicjatywę obywatelską budowy ulicy ks. Prałata Romualda Biniaka mogą to uczynić w Biurze Parafialnym w poniedziałki w godz. 17,oo-18,oo.

5. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Jolanty – zakonnicy, a w środę św. Brata Alberta Chmielowskiego – zakonnika. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask.

6. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Zapraszamy do liczniejszego udziału i wspólnej modlitwy.

7. Informujemy, że podczas wakacji tj. od 1 lipca do 31 sierpnia Msze św. w dni powszednie będziemy odprawiać o godz. 7,oo; 8,oo i 18,oo. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 10,oo. Porządek niedzielny Mszy św. pozostaje bez zmian.

8. W lipcu i sierpniu w środy w Biurze Parafialnym nie będzie urzędował ks. Proboszcz, a w niedziele nie będzie Koronki do Bożego Miłosierdzia. W czasie wakacji też nie będzie czynna biblioteka parafialna.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii o. Jana Piątkowskiego – dominikanina z Ukrainy, który wygłosi do nas Słowo Boże i będzie prosił o materialne wsparcie jego duszpasterskiej działalności.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Strajk pustych ławek” – o sprzeciwie nauczycieli i uczniów z polskich szkół na Litwie; „Nigdy więcej wojny!” – o pielgrzymce papieża Franciszka do Sarajewa; „Ogień i wiatr…” – o XIX Spotkaniach Młodych na Lednicy czy „Ćwierć wieku dla chorych” – o Jubileuszu naszego Hospicjum. Zachęcamy do lektury.

11. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: śp. Bogdana Paradowskiego lat 74 z ul. Sz. Szeregów 5, którego ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………

12. Na wzrastanie w nas i owocowanie Królestwa Bożego przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                           Proboszcz

                                                                 Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski