Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 21 czerwca 2015 r.

Ogłoszenia na 21 czerwca 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – XII Niedziela zwykła „B”

21 czerwca 2015 roku.

1. Dzisiaj, przeżywając XII Niedzielę zwykłą jesteśmy świadkami uciszenia burzy na jeziorze. Chrystus objawiając swą Boską moc pokazuje też troskę o losy każdego swojego ucznia. Podczas Mszy św. o godz. 13,oo Oblaci Św. Brygidy będą świętować XXX lecie swojej działalności. O godz. 15,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie modlitewnej ojca Jana Piątkowskiego – dominikanina z Ukrainy i dziękujemy za podzielenie się swoim misjonarskim i duszpasterskim doświadczeniem. Po Mszy św. ojciec Jan będzie zbierał ofiary, jako materialne wsparcie jego duszpasterskiej działalności. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

3. Osoby pragnące wesprzeć materialnie obywatelską inicjatywę budowy ulicy ks. Parałata Romualda Biniaka mogą to uczynić w poniedziałki w Biurze Parafialnym w godz. 17,oo-18,oo. Zapraszamy.

4. W środę 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa. Tego dnia o godz. 18,oo Restauracja „Tango” i Fundacja „Przedmieście Róży” zapraszają na Koncert Letni w wyk. zespołu „Vioval”. W repertuarze muzyka klasyczna, romantyczna i rozrywkowa. Koncert poprowadzi i poezją okrasi Teresa Wądzińska – aktorka. Wejściówki do nabycia w Restauracji przy ul. W. Polskiego 23. Zapraszamy.

5. Spotkanie organizacyjne pielgrzymów z grupy Czerwono-czarnej odbędzie się w piątek 26 czerwca w Klubie „Emaus” po Mszy św. o godz. 18,oo. Zapraszamy także nowych chętnych na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy u ks. Arkadiusza Napierały lub w Biurze Parafialnym. Szczegóły znajdują się na plakacie.

6. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

7. Przypominamy też, że ze względu na montowanie nowego oświetlenia w Kościele Nawiedzenia wszystkie Msze św. odprawiane są w Kościele Zasadniczym.

8. Informujemy, że podczas wakacji od 1 lipca do 31 sierpnia Msze św. w dni powszednie będziemy odprawiać o godz. 7,oo; 8,oo i 18,oo. Nie będzie Mszy św. o godz. 10,oo. Niedzielny porządek Mszy św. pozostaje bez zmian. Podczas wakacji nie będzie też Koronki do Bożego Miłosierdzia, a Biblioteka Parafialna będzie nieczynna. We wakacje nie będzie także środowych dyżurów ks. Proboszcza w Biurze Parafialnym.

9. W przyszłą niedzielę 28 czerwcao godz. 10,15 w ramach IV Bydgoskiego Dnia Kresowego w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji żywych i zmarłych mieszkańców Polskich Kresów. Natomiast w godz. 8,oo-15,oo w holu kościoła odbędzie się wystawa fotograficzna oraz kiermasz wydawnictw kresowych i historycznych. Zapraszamy. W przyszłą niedzielę o godz. 11,3o zapraszamy na Mszę św., by podziękować Bogu za miniony rok szkolny i prosić o szczęśliwe i bezpieczne przeżycie wakacji.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Bliskie spotkanie trzeciego stopnia” – o wizycie prezydenta Putina u papieża Franciszka; „Z Serca do Serca” – o znaczeniu 9 pierwszych piątków miesiąca; „Ubóstwo policzone” – o 3 milionach osób w Polsce żyjących w skrajnym ubóstwie i „Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej bazyliką mniejszą” – o jubileuszu 50 lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Góreckiej – Królowej Krajny. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Marianna Gleska lat 79 z ul. Sz. Szeregów 11; Bronisław Rak lat 81 z ul. Dunikowskiego 1; Czesław Drąszkowski lat 70 z ul. BBON 1; Henryk Zakrzewski lat 80 z ul. Przod. Pracy 1; Walerian Urban lat 86 z ul. Generalskiej 6 i Adam Brzozowski lat 55 z ul. Augustowskiej, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

12. Na ufne zawierzanie mocy Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                   Proboszcz

                                                           Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski