Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 28 czerwca 2015 r.

Ogłoszenia na 28 czerwca 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – XIII Niedziela zwykła „B”

28 czerwca 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Niedzielę zwykłą, pierwszą podczas tegorocznych wakacji. Wszystkim wypoczywającym, szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy dobrej pogody, radosnych chwil, bezpiecznych wakacji oraz wytrwałego podążania za Chrystusem, który jest naszym Przyjacielem, Lekarzem naszych dusz i ciał. O godz. 11,3o Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego oraz na rozpoczęcie wakacyjnego odpoczynku. O godz. 15,oo ostatnia przed wakacyjną przerwą Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dekretem ks. Biskupa Jana Tyrawy ks. Maciej Kulczyński z dniem 1 lipca został ustanowiony Dyrektorem Domu Księży Emerytów i Wicedyrektorem Bydgoskiej Caritas. Dziękujemy ks. Maciejowi za jego gorliwą 7 letnią posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi na nowym odcinku pracy duszpasterskiej. Bóg zapłać i Szczęść Boże księże Macieju.

3. Decyzją przełożonych zakonnych siostra Ewa Budzeń z dniem 1 lipca zostaje przeniesiona do Wrocławia. Dziękujemy siostrze Ewie za 6 letnią posługę w naszej Betlejemce i piękne układanie kwiatów w kościele. Życzymy na nowej placówce uśmiechów od Boga i ludzi. Niech św. Urszula wyprasza wszelkie potrzebne łaski.

4. Przypominamy, że podczas wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiamy o godz. 7,oo; 8,oo i 18,oo. Od 1 lipca w okresie wakacyjnym Różaniec wstawienniczy za Kościół, prześladowanych wyznawców Chrystusa, za Ojczyznę i bliźnich w potrzebie będzie odmawiany w dni powszednie od godz. 6,15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy też, że w tym czasie nie będzie czynna biblioteka parafialna.

5. W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo. Ofiary zbierane na tacę w poniedziałek przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze. W piątek obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła. Solenizantom tego tygodnia na ręce ks. Piotra składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask, nieustannej opieki Maryi i wstawiennictwa św. Patronów.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota lipca. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie do Klubu „Emaus”. Nabożeństwo I piątkowe w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo. O godz. 17,3o Droga Krzyżowa w intencji kapłanów. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17,3o. Ze względu na wakacje nie ma Mszy św. I piątkowej dla dzieci o godz. 17,oo. W sobotę po Mszy św. o godz. 7,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim. Zakończenie Adoracji i nabożeństwo I sobotnie przed Mszą św. o godz. 8,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Legion Maryi zaprasza na wyjazd do Lichenia i Pierania 3 sierpnia br. Koszt 38 zł. Zapisy w przyszłą niedzielę po Mszach św. w salce nr 2. Przy zapisie należy podać nr Pesel celem dokonania ubezpieczenia na wyjazd.

8. W dniach 21-31 lipca odbędzie się XI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Diecezji Bydgoskiej. Wśród pielgrzymów będzie też grupa Czerwono-czarna z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do odbycia niezwykłych rekolekcji w drodze. Zapisy u ks. Zbigniewa lub w Biurze Parafialnym. Wplata przy zapisie 50 zł. Całkowity koszt to 140 zł. Spotkanie organizacyjne w środę 15 lipca w Kościele Nawiedzenia po Mszy św. o godz. 18,oo. Jeśli ktoś ma ważne intencje do omodlenia a sam nie może wyruszyć na pątniczy szlak może to powierzyć pielgrzymom, którzy ofiarując swój trud poniosą je przed tron Jasnogórskiej Pani. Pisemne prośby można składać do specjalnej skrzyni, która znajduje się w Kościele Nawiedzenia a także w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Ewentualna ofiara będzie przeznaczona na pomoc pielgrzymom, którzy sami nie mogą pokryć kosztów uczestnictwa.

9. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu zakończy się montowanie nowego oświetlenia w Kościele Nawiedzenia i już w przyszłą niedzielę będziemy mogli je zobaczyć podczas wystawienia Najśw. Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

10. Przypominamy, że w poniedziałki w Biurze Parafialnym od godz. 17,oo-18,oo można składać ofiary na wsparcie obywatelskiej inicjatywy budowy ul. Ks. Prałata Romualda Biniaka. W ostatnią środę Rada Miasta przyjęła i zatwierdziła nasz projekt. Teraz pozostaje zgromadzić wystarczające fundusze.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18,oo poświęcimy nasze pojazdy i będziemy się modlić o bezpieczne podróżowanie. Podczas tego poświęcenia będzie można złożyć ofiary na zakup samochodów dla polskich misjonarzy. Do poświecenia pojazdów będziemy wjeżdżać od ul. Białogardzkiej i wyjeżdżać w kier. ul. Łomżyńskiej

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: „LIST”, „Biblia Krok po Kroku” i „Przewodnik Katolicki”. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Prostota, harmonia, Bóg” oraz „Apel o nasz wspólny dom” – o nowej encyklice papieża Franciszka; „Tischner – człowiek dialogu” – refleksje w 15 rocznicę śmierci kapłana i filozofa; „Marzenie Pana Boga” - o wspólnocie Ruchu Focolari. Zachęcamy do lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jarosław Malicki lat 50 z ul. Sz. Szeregów 3; Bronisława Jarecka lat 86 z ul. Przod. Pracy 5; Barbara Nalińska lat 65 z ul. Rysiej 7; Aleksandra Winowiecka lat 84 z ul. Boh. Westerplatte 5 i Zyta Chilewska lat 82 z ul. Modrakowej 76, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……

14. Na radość z wakacyjnego wypoczynku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                                 Proboszcz

                                                                        Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski