Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 5 lipca 2015 r.

Ogłoszenia na 5 lipca 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – XIV Niedziela zwykła „B”

5 lipca 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIV Niedzielę zwykłą. Bardzo serdecznie witamy wszystkich wakacyjnych Gości i życzymy miłego pobytu w naszym mieście. Do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Zachęcamy do osobistego spotkania z Chrystusem utajonym w Eucharystii, by wyprosić potrzebne łaski na czas wakacji i urlopów. Po Mszy św. o godz. 18,oo będziemy modlić się o szczęśliwe i bezpieczne podróżowanie przez wstawiennictwo św. Krzysztofa i poświęcimy nasze pojazdy. Wjazd od ul. Białogardzkiej a wyjazd w kierunku ul Łomżyńskiej. Przy tej okazji będziemy zbierać ofiary na zakup pojazdów mechanicznych dla polskich misjonarzy.

2. Dekretem ks. Biskupa Bydgoskiego Jana Tyrawy od 1 lipca podjął u nas obowiązki duszpasterskie ks. Rafał Karwicki. Bardzo serdecznie witamy ks. Rafała w naszej parafialnej i kapłańskiej wspólnocie i życzymy obfitości Bożych łask oraz radosnej i owocnej pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Szczęść Boże ks. Rafale!

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – Dziewicy; w środę wspomnienie św. Jana z Dukli – Kapłana, a w sobotę święto św. Benedykta – Opata, Patrona Europy. Wszystkim Solenizantom życzymy Bożych łask, opieki Maryi i wstawiennictwa św. Patronów.

4. Przypominamy, że podczas wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiamy w Kościele Nawiedzenia o godz. 7,oo; 8,oo i 18,oo.

5. Od dzisiaj wznawiamy odprawianie Mszy św. w Kościele Nawiedzenia. Mamy nadzieję, że nowe oświetlenie okaże się funkcjonalne i spodoba naszym parafianom. Całkowity koszt nowego oświetlenia, a więc demontaż starego, materiały i źródła światła nowej generacji oraz robocizna wyniósł 49 tys. zł. który będziemy musieli pokryć w 4 ratach. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na ten cel. Mamy nadzieję, że uda nam się pokryć koszty I raty. Za wszelkie ofiary składane na prace remontowe w kościele i na plebanii składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W poniedziałek w Biurze Parafialnym w godz. 17,oo – 18,oo będzie można dokonać materialnego wsparcia obywatelskiej inicjatywy budowy ulicy ks. Prałata Romualda Biniaka.

7. Przypominamy, że w dniach 21-31 lipca wyruszy XI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Zapisy do grupy czerwono-czarnej przyjmuje ks. Zbigniew. Można też zapisać się w Biurze Parafialnym. Całkowity koszt uczestnictwa wynosi 140 zł. Przy zapisie wpłacamy 50 zł. W Kościele Nawiedzenia znajduje się specjalna skrzynka, do której można składać pisemne intencje, w których będą modlić się nasi pielgrzymi. Ewentualne ofiary przeznaczymy na pomoc dla pielgrzymów, których nie stać na pokrycie kosztów uczestnictwa w pielgrzymce.

8. Dzisiaj po mszach św. w salce nr 2 przyjmowane są zapisy na wyjazd do Lichenia i Pierania w dniu 3 sierpnia. Koszt 38 zł. Przy zapisie należy podać nr Pesel.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wakacje to czas duchowej odnowy” – refleksje papieża Franciszka; „ Rodzina – centralne pytanie synodu” – rozważania o rodzinie przed październikowym synodem biskupów; „Zobaczyć opętania w świetle Ewangelii” – współczesne spojrzenie na problem opętania; „Mało czasu – wielka sprawa” – o wysiłkach Społecznego Komitetu Budowy ulicy ks. Prałata Romualda Biniaka”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Maria Zawadzka lat 91 z ul. Modrakowej 80; Maria Szarejko lat 90 z ul. Sz. Szregów 6; Zofia Droździk lat 71 z ul. Walecznych 2; Mieczysława Schmidt lat 90 z ul. W. Polskiego 26; Helena Tuszyńska lat 98 z ul. Łomżyńskiej 54; Henryk Kuśnierz lat 72 z ul. Boh. Kragujewca 19 i Romuald Kujawski lat 68 z ul. Bytowskiej, których ze wszystkim Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……………..

11. Na radość wypoczynku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                           

                                                           Proboszcz

                                                Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski