Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 12 lipca 2015 r.

Ogłoszenia na 12 lipca 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – XV Niedziela zwykła „B”

12 lipca 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XV Niedzielę zwykłą. Chrystus wysyłając swoich uczniów na głoszenie Ewangelii, daje nam wskazówkę, że wszyscy jesteśmy posłani, aby także w czasie wakacji dawać świadectwo o przynależności do Pana.

2. Bardzo serdecznie witamy wakacyjnych Gości i życzymy miłego odpoczynku w naszym mieście.

3. Spotkanie organizacyjne uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę w grupie czerwono-czarnej odbędzie się w środę 15 lipca po Mszy św. o godz. 18,oo w Kościele Nawiedzenia. Zapraszamy. Pielgrzymka wyruszy z katedry 21 lipca. Zapisy u ks. Zbigniewa lub podczas spotkania organizacyjnego. W Kościele Nawiedzenia znajduje się skarbona, do której można składać pisemne prośby i intencje, które pielgrzymi poniosą przed tron Pani Jasnogórskiej. Ewentualne ofiary przeznaczymy na pomoc dla pielgrzymów, których nie stać na pokrycie opłat związanych z udziałem w pielgrzymce.

4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę św. Bonawentury – Biskupa i Doktora Kościoła a w czwartek NMP z Góry Karmel. Obchodzącym imieniny składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

5. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie I raty nowego oświetlenia w Kościele Nawiedzenia. Bóg zapłać.

6. W poniedziałki w Biurze Parafialnym w godz. 17,oo-18,oo można składać ofiary wspierające inicjatywę budowy ulicy ks. Prałata Romualda Biniaka.

7. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Mediacje szansą na pojednanie” – rozmowa z mediatorem rodzinnym; „Zagadki Wielkiej Bitwy” – o znaczeniu Bitwy pod Grunwaldem; „Pielgrzymka to walka duchowa” i „To nie jest czas stracony” – o XI Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce Bydgoskiej na Jasną Górę. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Bernard Kaczmarek lat 75 z ul. Łomżyńskiej 54; Marzena Roman lat 50 z ul. Glinki 138 i Jadwiga Drzewiecka lat 94 z ul. Glinki 116, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………..

10. Na wytrwałe dawanie świadectwa o naszej przynależności do Chrystusa przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                          Proboszcz

                                                                Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski