Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 19 lipca 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne na 19 lipca 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – XVI Niedziela zwykła „B”

19 lipca 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę zwykłą. Chrystus lituje się nad każdym z nas i naucza jak dobry Pasterz, bo pragnie naszego zbawienia.

2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich wakacyjnych Gości i życzymy miłych chwil i dobrego wypoczynku.

3. W poniedziałki w Biurze Parafialnym w godz. 17,oo-18,oo można dokonać materialnego wsparcia obywatelskiej inicjatywy budowy ulicy ks. Prałata Romualda Biniaka prowadzącej do naszego Hospicjum. Zapraszamy.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Czesława – kapłana; w środę wspomnienie św. Marii Magdaleny; w czwartek Święto św. Brygidy – zakonnicy, Patronki Europy; w piątek wspomnienie św. Kingi – dziewicy i w sobotę Święto św. Jakuba Apostoła. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

5. We wtorek wyrusza XI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Wśród pielgrzymujących jest też grupa czerwono-czarna z naszej parafii. Wspierajmy modlitewnie tych, którzy podejmą pątniczy trud.

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy dominikanina ojca Dariusza Godawę – misjonarza z Kamerunu, który podzieli się swoim misjonarskim doświadczeniem z pracy w Afryce i będzie prosił o modlitewne i materialne wsparcie misyjnej działalności.

7. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „ Półksiężyc nad Warszawą” – o największym meczecie w Polsce; „Bóg słyszy wołania swego ludu” – o papieskiej pielgrzymce do Ameryki Łacińskiej; „Gringo w habicie” – o pochodzącym z Gniezna franciszkaninie pracującym od 15 lat w Boliwii; „Requiem dla sioła Jaminiec” – wspomnienia uratowanej z pogromu Władysławy Kamińskiej. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Bolesława Skórzewska lat 87 z ul. Modrakowej 42; Łucja Stępowska lat 82 z ul. Sz. Szeregów 13; Artur Szczukowski lat 48 z ul. W. Polskiego 30 i Halina Bajan lat 80 z ul. Dunikowskiego 7, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………..

10. Na radość wypoczynku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                      Proboszcz

                                                            Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski