Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 30 sierpnia 2015 r.

Ogłoszenia na 30 sierpnia 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXII Niedziela zwykła „B”

30 sierpnia 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXII Niedzielę zwykłą, ostatnią podczas tegorocznych wakacji. Chrystus poucza nas na czym polega prawdziwa nieczystość.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Diakona Pawła Białczyka, który odbywa u nas praktykę duszpasterską. Życzymy ks. Diakonowi miłego i owocnego pobytu pośród nas.

3. Panie z Zespołu Caritas rozprowadzają dzisiaj cegiełki w cenie 1; 2 i 5 zł. w ramach akcji „Z uśmiechem do szkoły”. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla dzieci z rodzin ubogich. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji.

4. W poniedziałek przypada Święto Rocznicy Poświęcenia bydgoskiej katedry, we wtorek, we wspomnienie bł. Bronisławy przypada 76. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali życie za naszą wolność. W czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – papieża. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu Bożych łask i opieki Matki Najświętszej. W poniedziałek w Biurze parafialnym w godz. od 17,oo-18,oo można dokonać materialnego wsparcia obywatelskiej inicjatywy budowy ulicy Ks. Prałata Romualda Biniaka. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają to dzieło.

5. Od wtorku 1 września wznawiamy po wakacyjnej przerwie odprawianie Mszy św. w dni powszednie o godz. 10,oo. Od godz. 9,15 odmawiamy różaniec św. za Kościół św., Ojczyznę, prześladowanych chrześcijan i bliźnich w potrzebie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota września. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Klubie „Emaus”. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas porannych Mszy św. i wieczorem od godz. 17,3o. Spowiedź św. dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego od godz. 16,3o. Msza św. I piątkowa o godz. 17,oo. O godz. 17,3o Droga Krzyżowa w intencji kapłanów. W sobotę nabożeństwo ku czci NMP w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzeszników z rozważaniem fatimskim. Zakończenie adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

7. Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza na I Diecezjalne Rekolekcje Grup Modlitwy św. Ojca Pio w dniach 11-13 września. Koszt 135 zł. Szczegóły w „Przewodniku Katolickim”. Zapisy w salce katechetycznej nr 2 po każdej Mszy św.

8. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w domach w sobotę 5 września w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

9. W przyszłą niedzielę 6 wrześniado godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego z poświęceniem przyborów szkolnych o godz. 11,3o. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę w Kościele Nawiedzenia. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy także nowych chętnych zarówno kobiety jak i mężczyzn.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Nie trzeba infantylizować” – rozmowa o religijnej edukacji dzieci; „Żołnierze ołtarza” – o służbie ministranckiej; „Kapłan wyjątkowej wrażliwości” – o bł. ks. Antonim Świadku – męczenniku II wojny światowej. Zachęcamy do lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zdzisław Prietz lat 66 z ul. Kombatantów 8; Jerzy Pilakowski lat 82 z ul. Glinki 125; Franciszek Judek lat 86 z ul. Walecznych 5; Jan Szczepanik lat 81 z ul. Walecznych 2; Adam Strzałkowski lat 76 z ul. Walecznych 6; Jacek Kalandyk lat 46 z ul. Białogardzkiej 6; Wiesław Żurawski lat 78 z ul. Białostockiej; Genowefa Pawlikowska lat 92 z ul. Boh. Westerplatte 5 i Felicja Sztybel lat 82 z ul. Sz. Szeregów 2a, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………….

12. Na nowy rok nauki i pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                     Proboszcz

                                             Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski