Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 6 września 2015 r.

Ogłoszenia na 6 września 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne XXIII Niedziela zwykła „B”

6 września 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą, pierwszą w nowym roku szkolnym i katechetycznym. O godz. 11,3o Msza św. na rozpoczęcie roku wraz z poświęceniem przyborów szkolnych. Dzisiaj, ze względu na I niedzielę miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie uczniów do osobistej rozmowy z Chrystusem, by uprosić potrzebne łaski na kolejny rok nauki. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się zebranie Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.

2. W poniedziałek w Biurze Parafialnym w godz. 17,oo-18,oo można dokonać materialnego wsparcia obywatelskiej inicjatywy budowy ulicy ks. Prałata Romualda Biniaka.

3. We wtorek przypada Uroczystość odpustowa w bydgoskiej katedrze ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronki naszej diecezji.Sumie odpustowej o godz. 18,oo będzie przewodniczył ks. Biskup Jan Tyrawa. Zapraszamy do modlitwy. Tego dnia w Kościele Zasadniczym przypada doroczna, całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 10,oo a zakończenie przed Mszą św. o godz. 18,oo. Za względu na adorację we wtorek Msze św. o godz. 10,oo i 18,oo będą w Kościele Zasadniczym. Ponieważ jest to dzień roboczy zachęcamy parafian, a szczególnie członków działających duszpasterstw, by w miarę możliwości tak zaplanowali sobie ten dzień, aby przez cały czas adoracji ktoś był obecny w kościele.

4. Zbiórka ministrantów z kl. IV i młodszych oraz kandydatów na ministrantów w czwartek 10 września o godz. 17,oo w salce nr 2; natomiast pozostali ministranci i lektorzy przyjdą na zbiórkę w sobotę 12 września po Mszy św. o godz. 10,oo. Spotkanie odbędzie się w salce nr 2.

5. Przypominamy, że w dniach 11-13 września w Domu Rekolekcyjnym na Piaskach odbędą się I Diecezjalne Rekolekcje Grup Modlitwy św. Ojca Pio. Szczegółowe informacje i zapisy po Mszy św. w salce nr 2.

6. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia w dniach 18 i 19 września. Koszt z wyżywieniem i noclegiem wynosi 140 zł. Zapisy u p. Anny tel. 662087669 lub u p. Zenona tel. 502347159.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Jarosława Zielińskiego – misjonarza św. Wincentego a Paulo, który przybliży nam duchowe i teologiczne aspekty Cudownego medalika. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca przeznaczymy na III ratę należności za nowe oświetlenie w Kościele Nawiedzenia. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

8. Tegoroczną pielgrzymkę parafialną do Częstochowy planujemy 21 i 22 października w łączności z pielgrzymką diecezjalną. Szczegółowe informacje po 20 września.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Prawo do religii” i „25 lat minęło…” – o katechizacji szkolnej; „Imigranci a sprawa polska” – komentarz społeczny; „Dwa razy odzyskali dziecko” – świadectwo rodziców uzdrowionego dziecka oraz „Nie będę rewolucjonistą” – wywiad z nowym rzecznikiem praw obywatelskich. Zachęcamy do powakacyjnej lektury.

10. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Edwarda Bejgera lat 77 z ul. Przod. Pracy 14 i Eugenię Grzybowską lat 60 z ul. Glinki 116 A, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………..

11. Na otwartość naszych serc na łaski Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                       Proboszcz

                                                              Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski