Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 20 września 2015 r.

Ogłoszenia na 20 września 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXV Niedziela zwykła „B”

20 września 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXV Niedzielę zwykłą. Pan Jezus uczy nas prawdziwej pokory i zachęca do służby na rzecz naszych bliźnich. Do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym przyjmuje przedstawiciel TP KUL. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty; w środę wspomnienie św. Ojca Pio – zakonnika a w piątek bł. Władysława z Gielniowa – kapłana. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej i orędownictwa św. Patronów. Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza w środę 23 września o godz. 18,oo na Mszę św. dziękczynną we wspomnienie św. Patrona z okazji 10. rocznicy powstania i działalności.

3. We wtorek 22 września Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się spotkanie Rodziców dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne. Liczymy na obecność wszystkich Rodziców. Tego dnia w parafii św. Łukasza Ewangelisty o godz. 18,oo zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Rity a po Mszy św. koncert ELENI, na który zaprasza ks. Proboszcz.

4. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza nowych chętnych na spotkania formacyjne w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 15,3o w Klubie „Emaus”.

5. Nasz chór parafialny po wakacyjnej przerwie wznowił swoja pracę. Serdecznie zapraszamy nowych chętnych do wspólnego śpiewania na chwałę Bogu. Próby chóru odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 18,oo w salce nr 2.

6. Zachęcamy naszych Parafian do przynoszenia makulatury i składania jej do kontenera jeszcze w tym tygodniu, gdyż po niedzieli będzie on zabrany. Dochód ze sprzedaży makulatury przeznaczymy na potrzeby misjonarzy.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Ks. Jerzy – dziś” – komentarz kościelny o obecności Błogosławionego w Polsce i na świecie; „Nie możemy być obojętni” – rozmowa z ks. Abpem Stanisławem Gądeckim o tym, jaki charakter powinna mieć nasza pomoc ofiarowana uchodźcom; „Bydgoski Tron Eucharystyczny” – o jubileuszu 90. lecia pobytu Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w Bydgoszczy. Zachęcamy do lektury. Można też nabyć kalendarz na przyszły rok ukazujący miejsca kultu bł. ks. Jerzego w całej Polsce, w tym także nasze Sanktuarium. Cena kalendarza 5 zł. Ilość ograniczona.

8 W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej próg wieczności przekroczyli: śp. Jan Wąsikowskilat 75 z ul. Białogardzkiej 21; Władysław Sobolewski lat 85 z ul. Łomżyńskiej 35; Aleksander Szadurski lat 37 z ul. 15 Dyw. Piechoty Wlkp. 25; Łucja Kaczmarowskalat 89 z ul. Sz. Szer. 8; Jan Papierniklat 77 z ul. Modrakowej 58; Waldemar Domagałalat 66 z ul. Białogardzkiej 4; Ryszard Czerwińskilat 70 z ul. Łomżyńskiej 54; Henryk Rybarczyklat 74 z ul. Dunikowskiego 5; Violetta Zajkowska – Mruklat 55 z ul. Białogardzkiej 14; Zenon Mantheylat 65 z ul. Modrakowej 44; Mirosława Mosaklat 79 z ul. Przod. Pracy 10; Alicja Boguckalat 89 z ul. Sz. Szer. 13 i Irena Lewickalat 61 z ul. Augustowskiej, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……………

9. Na pokorne wypełnianie naszych obowiązków w służbie bliźnim przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                                       Proboszcz

                                                               Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski