Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 27 września 2015 r.

Ogłoszenia na 27 września 2015 r.

         Ogłoszenia Parafialne – XXVI Niedziela zwykła "B"

27 września 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już XXVI Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Chrystus Pan uczy nas chrześcijańskiego radykalizmu. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Wacława – Męczennika; we wtorek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę wspomnienie św. Hieronima – kapłana i Doktora K-ła; w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Dziewicy i Doktora K-ła oraz w piątek Świętych Aniołów Stróżów. Obchodzącym swoje imieniny na ręce ks. Rafała składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, Bożego błogosławieństwa, nieustannej opieki Maryi i wstawiennictwa św. Patronów.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Grzegorza w czwartek 1 października a z grupy ks. Rafała w poniedziałek 5 października. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo.

4. Spotkania młodzieży z OAZY – Ruchu Światło Życie odbywają się w piątki o godz. 17,oo w Klubie „ Mały Emaus”. Zapraszamy na te spotkania nowych członków, uczniów Gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, aby jak najlepiej przygotować się do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

5. Spotkanie chętnych, którzy chcieliby być wolontariuszami podczas Światowych Dni Młodzieży i tych, którzy już się do tego zgłosili odbędzie się w piątek 2 października po Mszy św. o godz. 18,oo. Zachęcamy do tego uczniów klas III Gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz młodzież studiującą czy pracującą.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota października. Godzina święta w czwartek w łączności z nabożeństwem różańcowym o godz. 17,3o; po Mszy św. o godz. 18,oo Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Klubie „Emaus”; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo; a nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Różańcem wynagradzającym za grzeszników z rozważaniem Fatimskim. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci w piątek od godz. 16,3o a dla młodzieży, szczególnie kandydatów do bierzmowania i dorosłych od godz. 17,3o. O godz. 17,oo Msza św. I piątkowa dla dzieci.

7. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w domach w sobotę 3 października w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych do czwartku włącznie w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

8. Msze św. dla małżeństw niesakramentalnych odprawiane są w Kaplicy Matki Bożej przy kościele oo. Jezuitów w Bydgoszczy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17,oo. Tematem kazania w najbliższą niedzielę będzie: „Nowe spojrzenie Kościoła na małżeństwa niesakramentalne”.

9. Duszpasterz Chorych i Służby Zdrowia zaprasza na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne w niedzielę 4 października o godz. 10,oo do kaplicy Szpitala Biziela w Bydgoszczy. Po Mszy św. możliwość uczczenia Relikwii św. Jana Pawła II.

10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Tadeusza Smereczyńskiego z Aktobe w Kazachstanie, który wygłosi do nas Słowo Boże i będzie prosił o materialne wsparcie jego duszpasterskiej działalności.

11. Parafia nasza organizuje w październiku pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w środę 21 października o godz. 6,oo a powrót 22 października ok. godz. 21,oo. W drodze powrotnej nawiedzimy Sanktuaria Maryjne w Sierpcu i Skępem. Koszt z noclegiem w Częstochowie wynosi 165 zł. od osoby. Zapisy po Mszach św. w przyszłą niedzielę w salce nr 2. Przy zapisie należy wpłacić pełną kwotę i podać nr Pesel.

12. W czwartek rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 9,3o i 17,3o a w niedziele o 17,3o. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17,oo. Zapraszamy.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Głos polskich biskupów przed synodem”; „Nie ja otworzyłem te drzwi” – rozmowa z Ks. Abpem Wojciechem Polakiem – prymasem Polski; „Pan diakon” i „Bardziej słuchać, niż mówić” – o instytucji i posłudze diakona stałego; „Fantazja miłości” – o Matce Klarze Szczęsnej, sercance, nowej polskiej błogosławionej, beatyfikowanej dzisiaj w Krakowie. Zachęcamy do lektury.

14. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zbigniew Ostrowski lat 59 z ul. Zajęczej 6; Henryk Kubera lat 84 z ul. Szpitalnej 25; Danuta Białecka lat 66 z ul. Sz. Szeregów 2A; Jan Legawiec lat 84 z ul. Sz. Szeregów 2A; Genowefa Krasulak lat 78 z ul. Modrakowej 78 i Elżbieta Mikołajczak lat 92 z ul. Walecznych 4, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………….

15. Na chrześcijański radykalizm w zdobywaniu Królestwa Bożego przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                             Proboszcz

                                                                   Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski