Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 4 października 2015 r.

Ogłoszenia na 4 października 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXVII Niedziela zwykła „B”

4 października 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę zwykłą. Pan Jezus w Ewangelii św. potwierdza świętość i nierozerwalność małżeństwa. Wyjątkowo w tym miesiącu tylko do godz. 13,oo wystawienie i indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia z racji I niedzieli miesiąca. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji rozpoczynającej się w Rzymie II części nadzwyczajnego Synodu Biskupów o rodzinie. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Tadeusza Smereczyńskiego – misjonarza z Aktobe w Kazachstanie. Dziękujemy za wygłoszone do nas Słowo Boże i podzielenie się z nami problemami, z jakimi ksiądz boryka się w działalności duszpasterskiej. W miarę możliwości zechciejmy udzielić księdzu materialnego wsparcia.

3. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Rafała w poniedziałek; z grupy ks. Piotra we wtorek; z grupy ks. Mirosława i ks. Zbigniewa w środę. Rozpoczęcie udziałem w różańcu o godz. 17,3o.

4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek św. Faustyny – zakonnicy; w środę NMP Różańcowej a w piątek bł. Wincentego Kadłubka – biskupa. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask.

5. We wtorek o godz. 17,oo w naszym Hospicjum Msza św. dla wolontariuszy i nowych chętnych pragnących poświęcić swój czas dla osób chorych i cierpiących. Po Mszy św. szkolenie wolontariuszy.

6. Przypominamy, że różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 9,3o i 17,3o a w niedziele o godz. 17,3o. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17,oo. Zapraszamy do tej pięknej, ukochanej przez Maryję modlitwy.

7. W sobotę 10 października różaniec o godz. 9,3o i Msza św. o godz. 10,oo ze względu na Jubileusz 60. Lecia VLO będą odprawione w Kościele Zasadniczym.

8. W przyszłą niedzielę 11 października będziemy przeżywać XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Jak każdego roku do specjalnych puszek będą zbierane ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, jako fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z najbiedniejszych rodzin w całej Polsce. O godz. 13,oo w kościele św. Jadwigi ks. Biskup Jan Tyrawa będzie przewodniczył Mszy św. dla młodzieży, a od godz. 15,oo w Hali „Łuczniczka” rozpocznie się „Karoliada”. Zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę w Kościele Zasadniczym o godz. 16,oo Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców, którą wygłosi ks. Prof. Krzysztof Smykowski. Liczymy na obecność wszystkich dzieci i ich Rodziców. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę jako II miesiąca przeznaczymy na ostatnią ratę za nowe oświetlenie w Kościele Nawiedzenia. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu rozpoczniemy prace związane z wymianą oświetlenia w Kościele Zasadniczym. Bóg zapłać za materialne wsparcie naszych prac remontowych.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: komentarze redakcji „Synod to nie sejm” i „Strzał z Ducha Świętego”; „Rodzina i dryfujący świat” – główne wątki papieskiej pielgrzymki na Kubę i do USA; „Rewolucja trwa nadal” – rozmowa z Tomaszem Elbanowskim o dostosowywaniu dzieci do systemu edukacji; „Pionek na szachownicy” – o Zgromadzeniu naszych Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego oraz „Wielkość i prostota Ojca Pio” – o bydgoskich rekolekcjach dla Grup Modlitwy Ojca Pio. Zachęcamy do nabycia i lektury także „Biblii krok po kroku” i innych tytułów.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Tadeusz Drążek lat 65 z ul. Boh. Kragujewca 3; Wacław Duszkiewicz lat 72 z ul. Kąkolowej 5; Elżbieta Lengas lat 93 z ul. Zajęczej 10; Henryk Czyżewski lat 94 z ul. Szpitalnej 7 i Jerzy Słupski lat 73 z ul. Generalskiej 6, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Panu. Wieczny odpoczynek………..

12. Na pogłębianie naszej wiary przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                                   Ks. Józef Kubalewski

                                                                          Proboszcz

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski