Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 11 października 2015 r.

Ogłoszenia na 11 października 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXVIII Niedziela zwykła „B”

11 października 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXVIII Niedzielę zwykłą, a zarazem XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Jak każdego roku nasi harcerze do specjalnych puszek zbierają ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, jako fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z najbiedniejszych rodzin w całej Polsce. Bóg zapłać za wsparcie tej cennej inicjatywy. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej młodzieży. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców, którą wygłosi ks. Prof. Krzysztof Smykowski z KUL. Liczymy na obecność wszystkich dzieci i Rodziców.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na ostatnią ratę za nowe oświetlenie w Kościele Nawiedzenia. W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z wymianą oświetlenia w Kościele Zasadniczym.

3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego – kapłana; w czwartek św. Teresy z Avila – Dziewicy i D-ra Kościoła; w piątek św. Jadwigi Śląskiej i w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego – Biskupa i Męczennika. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitych łask z nieba oraz wszelkiej pomyślności.

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do Sali konferencyjnej na plebanii na kolejne spotkanie biblijne poświęcone św. Pawłowi. Tego dnia przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom, katechetom i wychowawcom życzymy anielskiej cierpliwości, pogody serca , darów Ducha Świętego i ludzkiej życzliwości.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie młodych wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy jeszcze nowych chętnych z gimnazjów i szkół średnich oraz studentów i pracujących.

6. Przypominamy, że Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 9,3o i 17,3o; a w niedziele o godz. 17,3o. Natomiast Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17,oo. Zapraszamy wszystkich do jeszcze liczniejszego udziału w tej modlitwie.

7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na Papieskie Dzieła Misyjne.

8. W przyszłą niedzielę 18 października o godz. 16,3o w Sanktuarium Męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku rozpoczną się uroczystości związane z XXXI Rocznicą Męczeństwa bł. Ks. Jerzego.

W naszym Sanktuariumobchody te rozpoczniemy w niedzielę Mszą św. o godz. 7,3o, po której wyruszy Rowerowa Pielgrzymka Szlakiem Męczeńskiej Śmierci przez Górsk, Toruń do Włocławka. W poniedziałek 19 października o godz. 17,3orozpocznie się procesja różańcowa ze świecami wokół Kościoła z Relikwiami bł. Męczennika. Gromadzimy się przy krzyżu przed Kościołem Zasadniczym. Po procesji Msza św. koncelebrowana o rychłą kanonizację Błogosławionego pod przewodnictwem ks. Dr. Marcina Puziaka, Rektora naszego Seminarium Duchownego, który wygłosi Słowo Boże. Po Mszy św. możliwość ucałowania Relikwii bł. Ks. Jerzego. Zapraszamy na tę uroczystą modlitwę wszystkich Parafian oraz poczty sztandarowe.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy, Sierpca i Skępego. Chętni mogą się zapisać w zakrystii.

10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o Zmarłych. Kartki z wypominkami można oddawać od przyszłej niedzieli po Mszach św. w salce nr 2. Od tego roku zamierzamy wprowadzić także roczne wypominki za Zmarłych. Modlić się będziemy za tych Zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9,oo. Kartki z wypominkami jednorazowymi jak i rocznymi można oddawać od przyszłej niedzieli po Mszach św. w salce nr 2.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wojtyła pozwalał dojrzewać” – refleksje red. Naczelnego Przewodnika o małżeństwie inspirowane nauczaniem św. Jana Pawła II; „Mam troje dzieci w niebie” – rozmowa z Sylwią Jeż – lekarzem, matką jedenaściorga dzieci – o chwilach buntu i zaufaniu Bogu; „Chrześcijan czeka poważna próba” – rozmowa z dr. Davidem Thunderem o przyszłości państwa i kościoła a także artykuły „O Rejewskim ENIGMAtycznie i z dystansem” oraz „Dwoje poza układem” – o małżonkach Joannie i Andrzeju Gwiazdach – antykomunistycznych opozycjonistach. Zachęcamy do lektury!

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Bogumił Glazik lat 69 z ul. Walecznych 8; Krystyna Wardalska lat 82 z ul. Sz. Szeregów 2B/10; Cecylia Kucharska lat 83 z ul. Gorzowskiej i Władysława Lewicka lat 68 z ul. W. Polskiego 30, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy łaskawości Bożej. Wieczny odpoczynek………

13. Na wytrwałe i wierne podążanie za Chrystusem przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                     Proboszcz

                                                            Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski