Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 18 października 2015 r.

Ogłoszenia na 18 października 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXIX Niedziela zwykła ”B”

18 października 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIX Niedzielę zwykłą, która jest Światowym Dniem Modlitw za misje święte. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na Papieskie Dzieła Misyjne. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym nabożeństwo różańcowe.

2. W poniedziałek przypada 31. Rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Różaniec o godz. 9,3o i Msza św. o godz. 10,oo w Kościele Zasadniczym. O godz. 17,3o procesja różańcowa z Relikwiami Błogosławionego wokół kościoła. Gromadzimy się ze świecami przy krzyżu przed Kościołem Zasadniczym. Po procesji Msza św. o rychłą kanonizację Błogosławionego Męczennika, koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Dr. Marcina Puziaka, Rektora naszego Seminarium Duchownego, który wygłosi Słowo Boże. Po Mszy św. ucałowanie Relikwii bł. ks. Jerzego. W poniedziałek nie będzie dla dzieci różańca o godz. 17,oo. Dzieci wraz z Rodzicami zapraszamy na procesję różańcową o godz. 17,3o. Do wspólnej modlitwy zapraszamy też poczty sztandarowe i wszystkich Parafian. W zakrystii w cenie 5 zł. można nabyć specjalne świece procesyjne.

3. We wtorek wspominamy św. Jana Kantego – kapłana; w środę bł. Jakuba Strzemię – biskupa, a w czwartek św. Jana Pawła II – papieża. Z tej okazji w Kościele Nawiedzenia po Mszy św. o godz. 10,oo wystawienie i adoracja dziękczynna Najświętszego Sakramentu za dar Osoby św. Jana Pawła II. Adorację zakończy różaniec dla dzieci o godz. 17,oo. W czwartek, we wspomnienie św. Jana Pawła II – Papieża Rodzin, po Mszy św. wieczornej tj. ok. godz. 18,45 w Klubie Emaus odbędzie się prelekcja p. dr Grażyny Szabelskiej pt. „Zagrożenia ideologią gender w rodzinie i w szkole. Zapraszamy Rodziców i wychowawców.

4. Zachęcamy wszystkich do liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 9,3o i 17,3o; a dzieci o godz. 17,oo.

5. Spotkania kandydatów do bierzmowania: we wtorek z grupy ks. Piotra; w środę z grupy ks. Zbigniewa i w poniedziałek 26.10. z grupy ks. Rafała. Rozpoczęcie nabożeństwem różańcowym o godz. 17,3o.

6. Pielgrzymka parafialna do Częstochowy wyruszy w środę 21 października o godz. 6,oo z parkingu przed Kościołem Nawiedzenia. Zbiórka na parkingu o godz. 5,5o. Powrót w czwartek 22 października w godz. wieczornych.

7. Przyjmowanie intencji i rezerwacja na I półrocze 2016 r. w piątek 23 października w sklepiku po Mszy św. o godz. 7,oo.

8. Zbiórka całej Służby Liturgicznej w sobotę 24 października po Mszy św. o godz. 10,oo w salce nr 2. Kandydaci i ministranci młodsi spotykają się w Sali konferencyjnej na plebanii. Wszyscy uczący się przynoszą aktualny plan zajęć szkolnych.

9. Fundacja „Wiatrak” zaprasza na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II pt. „Jestem znaczy Miłość” w czwartek 22 października o godz. 19,15 w kaplicy MB Królowej Męczenników w Fordonie; natomiast Pałac Młodzieży zaprasza na koncert galowy Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Dzieci i Młodzieży w Filharmonii Pomorskiej w niedzielę 25 października o godz. 12,oo. Wstęp wolny.

10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o Zmarłych. Kartki z wypominkami jednorazowymi i rocznymi za Zmarłych można oddawać po Mszach św. w salce nr 2. Druki wypominek można zabrać z kościoła. Wypominki jednorazowe wraz z różańcem będziemy odmawiać w listopadzie, a wypominki roczne od grudnia będziemy odmawiać w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9,oo.

11. W niedzielę 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. o godz. 13,oo i 20,oo oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo.

12. W przyszłą niedzielę 25 października gościć będziemy p. Zbigniewa Kaczmarka, aktora z Olsztyna, który przedstawi Modlitwę Poetycką Maryjną.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” polecamy artykuły: „Synod – tydzień pierwszy” – relacja z trwającego w Rzymie Synodu Biskupów; „ Prawdziwy człowiek i prawdziwy Bóg” – refleksja kapłana o nowej książce o Jezusie, przenoszącej nas w czasie i przestrzeni do Ojczyzny Zbawiciela oraz „Jezus – Bóg, który chodził po ziemi” – rozmowa z jezuitą ks. Jamesem Martinem, autorem tej niezwykłej książki. Do Przewodnika dołączona jest płyta CD z 17 rozdziałem książki, który czyta Aleksander Machalica. Posiadacze płyty do 30 listopada mogą nabyć książkę z 20% rabatem. Zachęcamy do lektury zarówno Przewodnika jak i książki.

14. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Tomasz Jarzembski lat 55 z ul. Boh. Westerplatte 3; Jerzy Wypijewski lat 79 z ul. Białogardzkiej 4; Stefania Jakubowska lat 83 z ul. Człuchowskiej; Barbara Wojtynowska lat 86 z ul. Sz. Szer. 2; Kazimierz Kabat lat 69 z ul. Modrakowej 42 i Janina Kowalikowska lat 79 z ul. Boh. Kragujewca 19, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…………

15. Na wierną i wytrwałą służbę Chrystusowi przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                        Proboszcz

                                                                 Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski