Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 1 listopada 2015 r.

Ogłoszenia na 1 listopada 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada 2015 r.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, która przypomina nam, że po śmierci czeka nas życie wieczne w Ojczyźnie niebieskiej. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 13,oo i 20,oo oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia. Z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 12,3o. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji naszych Zmarłych.

2. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.Msze św. o godz. 7,3o i 9,oo w Kościele Nawiedzenia, natomiast o godz. 10,15 i 18,oo z procesją za Zmarłych w Kościele Zasadniczym. Do 8 listopada włącznie można zyskać odpust za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za Zmarłych. Odpust ten można ofiarować naszym Zmarłym.

3. We wtorek 3 listopada rozpoczynamy odmawiać różaniec z wypominkami za Zmarłych. Modlić się będziemy w dni powszednie o godz. 9,30 i 17,3o. Kartki z wypominkami można jeszcze składać w zakrystii.

4. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Piotra we wtorek, z grupy ks. Mirosława w środę, z grupy ks. Grzegorza w czwartek. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

5. W środę obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza – biskupa. Solenizantom życzymy Bożych łask i ludzkiej życzliwości.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota listopada. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Klubie Emaus. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo. Msza św. I piątkowa dla dzieci o godz. 17,oo. Okazja do spowiedzi św. rano od godz. 7,oo; dla dzieci od godz. 16,3o a dla wszystkich od godz. 17,3o. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający z rozważaniem Fatimskim i adoracja do godz. 10,oo

7. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy w ich domach z sakramentami św. w sobotę 7 listopada w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chorych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 13,oo w naszym kościele ks. Biskup Jan Tyrawa odprawi uroczystą Mszę św. na inaugurację XXXIV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, którą na żywo będzie transmitowała TV Polonia. Zapraszamy poczty sztandarowe naszych duszpasterstw oraz naszych parafian do licznego udziału w tej uroczystości. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym w ramach bogatego programu Tygodnia wystąpi pani Irena Jun, aktorka Teatru Studio w Warszawie, która przedstawi program poetycki pt. „Pan Tadeusz” i „Jest źródło”. Zapraszamy. Program Tygodnia wywieszony jest na afiszach.

9. W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na nowe oświetlenie, które jest montowane w Kościele Zasadniczym. Bóg zapłać za składane ofiary na inwestycje remontowe w naszym Sanktuarium.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” polecamy: „Rewolucji nie będzie” ; „Cierpliwe towarzyszenie” i „Duch Święty sobie poradził” – o zakończonym w Rzymie Synodzie Biskupów; „Zarzućcie kotwicę na brzegu nieba” – zamyślenia papieża Franciszka dot. dzisiejszej Uroczystości; „Zbawienia nie zdobywa sią za punkty” – o znaczeniu modlitwy za Zmarłych i modlitwy do świętych oraz „Ewangelia, która nie przemija” i „Walka, której siłą jest miłość” – o obchodach w naszym Sanktuarium 31. Rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności  przekroczyli: śp. Ks. Prałat Lech Bilicki lat 62 Kanclerz Kurii Bydgoskiej; Weronika Mądro lat 90 z ul. Przod. Pracy 8; Marianna Jung lat 94 z ul. Białogardzkiej 23; Agnieszka Jankowska lat 74 z ul. Sz. Szeregów 3 i Ryszard Jaśkiewicz lat 62 z ul. Solnej 12, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Najlepszemu Ojcu w niebie. Wieczny odpoczynek………

12. Na wytrwałe podążanie przez ziemię ku niebu przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                                       Proboszcz

                                                               Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski