Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 8 listopada 2015 r.

Ogłoszenia na 8 listopada 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – XXXII Niedziela zwykła „B”

8 listopada 2015 roku.

1. Dzisiaj – w XXXII Niedzielę zwykłąChrystus Pan uczy nas na czym polega prawdziwa ofiara i jej wielkość. O godz. 13,oo Ks. Biskup Jan Tyrawa odprawi uroczystą Mszę św. na inaugurację XXXIV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, którą będzie transmitować Telewizja Polonia. W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej dzisiaj w Kościele Nawiedzenia o godz. 16,oo wystąpi pani Irena Jun, aktorka Teatru Studio w Warszawie, która przedstawi program poetycki pt. „Pan Tadeusz”i „Jest źródło”. Serdecznie zapraszamy. Bogaty program Tygodnia wywieszony jest na afiszach.

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. O godz. 15,oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji prześladowanych chrześcijan. Pamiętajmy w naszych modlitwach o siostrach i braciach na całym świecie prześladowanych za wyznawaną wiarę w Jezusa Chrystusa.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na nowe oświetlenie instalowane w Kościele Zasadniczym.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą Biskupa Rzymu; we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i Doktora K-ła, a w czwartek wspomnienie św. Jozafata – biskupa i Męczennika. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu Bożych łask i wszelkiej pomyślności.

5. We wtorek 10 listopada o godz. 8,oo zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszego parafianina śp. Aleksandra Fedorowicza i wszystkich, którzy tragicznie zginęli w czasie katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

6. W środę – we wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa przypada Narodowe Święto - 97. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 w intencji Ojczyzny i o godz. 18,oo.

Po Mszy św. o godz. 10,15 zapraszamy na Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu naszego chóru „Exsultate Deo”.          

W Bydgoskiej Katedrze o godz. 11,oo uroczysta Msza św. za Ojczyznę i nasze miasto sprawowana pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Tyrawy. Po Mszy św. uroczystości patriotyczne pod pomnikiem na Placu Wolności. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

7. W piątek we wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych Polskich Męczenników będziemy przeżywać naszą parafialną Uroczystość Odpustową. Msze św. o godz. 7,oo; 8,oo i 10,oo. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18,oo. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Wojciech Kozłowicz, salezjanin, misjonarz z Zambii.Zapraszamy poczty sztandarowe naszych duszpasterstw i wszystkich Parafian do licznego udziału i wspólnej modlitwy w tak szczególnym dniu dla naszej parafialnej wspólnoty. Ze względu na odpust nie będzie spotkania wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży.

8. Wypominki z różańcem za Zmarłych odmawiamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 9,3o i 17,3o. Kartki z wypominkami można jeszcze składać w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Wojciecha Kozłowicza, który podzieli się z nami doświadczeniem z pracy misyjnej w Zambii. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. O godz. 16,oo W Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. Liczymy na obecność wszystkich zainteresowanych.

10. W poniedziałek 16 listopada spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo. Kandydaci ochrzczeni poza naszą parafią na to spotkanie przyjdą z metrykami chrztu św.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Myśląc Ojczyzna” – felieton redaktora naczelnego; „’Polskość jagiellońska’ Karola Wojtyły” i „Ojczyzna na ziemi i w niebie” – o patriotyzmie polskiego papieża; „Klucz do pokoju” – o sensie dialogu z muzułmanami. Polecamy też miesięcznik „Nowy LIST”, a w nim „Biblia o rodzinie”; „Bóg wypowie ostatnie słowo”, „Byliśmy niedojrzałymi dzieciakami” oraz „Czy moje dziecko jest opętane?”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Henryk Walenczykowski lat 69 z ul. Człuchowskiej; Władysław Biały lat 94z ul. Przod. Pracy 20; Marian Wójcik lat 66z ul. Łomżyńskiej 49 i Sabina Fryda lat 64z ul. Walecznych 5, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek………….

13. Niech Boże błogosławieństwo pobudzi nasze serca do szczerej ofiarności i otwartości na potrzeby bliźnich.

                                                                 Proboszcz

                                                        Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski