Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 22 listopada 2015 r.

Ogłoszenia na 22 listopada 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata „B”

22 listopada 2015 roku.

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku kościelnego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W łączności z Mszą św. o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i Akt Poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym przyjmuje przedstawiciel TP KUL. O godz. 15,oo w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej Msza św. w intencji wszystkich Zmarłych w naszym Hospicjum, a szczególnie tych, którzy odeszli w minionym roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Przy wyjściu z kościoła można złożyć swoje poparcie dla obywatelskiej inicjatywy utworzenia w Bydgoszczy Uniwersytetu Medycznego. Zachęcamy osoby pełnoletnie do poparcia tej cennej i pożytecznej dla naszego regionu inicjatywy. Osoby, które w ubiegłym tygodniu poparły tę inicjatywę nie podając numeru Pesel lub bez własnoręcznego podpisu mogą te braki uzupełnić w zakrystii.

3. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung Lac – kapłana i Towarzyszy.

4. W środę po Mszy św. wieczornej w Sali Konferencyjnej na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie biblijne poświęcone życiu i nauczaniu św. Pawła. Zapraszamy.

5. W piątek 27 listopada mija 5. Rocznica śmierci ks. Prałata Romualda Biniaka. Z tej okazji o godz. 14,oo nastąpi uroczyste otwarcie wybudowanej drogi przy ul. Ks. Prałata Romualda Biniaka. Rozpoczęcie uroczystości przed naszym Hospicjum. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy. Natomiast o godz. 18,oo w intencji ks. Prałata zostanie odprawiona Msza św. w Kościele Nawiedzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej tj. o godz. 18,45 zapraszamy na nabożeństwo formacyjne, przygotowujące do przeżycia Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wolontariuszy, Rodziny, które zdecydowały się gościć uczestników tych dni oraz wszystkich chętnych.

7. Spotkanie popielgrzymkowe grupy czerwono-czarnej odbędzie się w najbliższą sobotę 28 listopada. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo. Zapraszamy.

8. W najbliższą sobotę 28 listopada notariusze w ramach akcji Dni Otwarte Notariatu w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy przy Placu Wolności 9 w godz. 10,oo-16,oo udzielać będą bezpłatnych porad prawnych. Przypominamy, że w naszym Biurze Parafialnym takie porady udzielane są w każdy ostatni czwartek miesiąca.

9. W sobotę 28 listopada o godz. 12,oo w Katedrze Bydgoskiejnastąpi diecezjalna inauguracja Jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Inauguracja obchodów tego Jubileuszu w naszej parafii nastąpi w przyszłą niedzielę 29 listopada podczas Mszy św. o godz. 13,oo. W czasie Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych z zapalonymi świecami. Dlatego na tę Mszę św. przychodzimy ze świecami. W zakrystii można nabyć świece procesyjne z okapnikiem w cenie 5 zł.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Podczas Mszy św. będziemy święcić opłatki na stół wigilijny i do życzeń, które wyślemy dla naszych najbliższych. Wzorem lat ubiegłych poświęcone opłatki będzie można nabyć u naszych harcerzy przed harcówką. W Adwencie zapraszamy na Roraty, które w dni powszednie będziemy odprawiać o godz. 6,3o. Roraty dla dzieci będą rano we wtorki i czwartki, a w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 18,oo. Dzieci na Roraty przychodzą z lampionami. Codziennie rano przed Roratami w Kościele Zasadniczym będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

11. W niedzielę 29 listopada w kościele pw. Św. Mateusza w Fordonie rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne o tematyce małżeńskiej. Szczegóły znajdują się na afiszu. Zapraszamy.

12. Kartki z wypominkami rocznymi za Zmarłych można składać w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Królestwo Boże jest ukryte w codzienności” – refleksje papieża Franciszka; „Sługa i Król” – dwa wymiary Jezusowego królowania; „Franciszek musi nas otworzyć” – rozmowa z kard. Peterem Turksonem o zbliżającej się pielgrzymce papieża do Afryki i afrykańskich uchodźcach w Europie; „Okna życia i paragrafy” – o szansie życia jaką te okna dają porzuconym noworodkom; „Razem czy osobno?” – o separatystycznych próbach Katalończyków”; „Kościół proponuje dialog” – o 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zachęcamy do nabycia i lektury.

14. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: śp. Gabriela Binkowska lat 88z ul. Zajęczej 16; Marian Nieborak lat 66z ul. Modrakowej 80; Zenon Nowak lat 85 z ul. Łomżyńskiej 49; Henryk Wardalski lat 84 z ul. Sz. Szeregów 2B; Marian Magdański lat 70z ul. Dunikowskiego 1; Erna Krokos lat 75 z ul. Boh. Westerplatte 3; Janina Piotrowska lat 75z ul. Łomżyńskiej 54; Zbigniew Żurański lat 61z ul. W. Polskiego 26 i Klara Zienkiewicz – Szydłowska lat 106 z ul. Łomżyńskiej 54, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek………

15. Na królowanie Chrystusa w naszym codziennym życiu przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                     Proboszcz

                                                            Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski