Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 29 listopada 2015 r.

Ogłoszenia na 29 listopada 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Adwentu „C”

29 listopada 2015 roku.

1. Dzisiaj – w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Przypominamy, że w Adwencie w dni powszednie Roraty odprawiamy codziennieo godz. 6,3o. Roraty dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18,oo, natomiast we wtorki i czwartki rano o godz. 6,3o. Ze względu na I piątek Roraty dla dzieci będą o godz. 17,oo. Dzieci na Roraty przychodzą z lampionami. Codziennie rano o godz. 6,1o śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Roraty odprawiamy w Kościele Zasadniczym.

2. Dzisiaj o godz. 13,oo w naszej parafii Uroczysta Inauguracja 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Na Mszę św. o godz. 13,oo przychodzimy ze świecami, aby je zapalić na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W zakrystii w cenie 5 zł. można nabyć świeczki procesyjne z okapnikiem.

3. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. święcimy opłatki na stół wigilijny i do świątecznych życzeń wysyłanych naszym najbliższym. Opłatki można nabywać u naszych harcerzy przed harcówką, a także w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Przy wyjściu z kościoła dzieci z naszych grup parafialnych rozprowadzają sianko na stół wigilijny, aby pozyskać środki na dofinansowanie wyjazdu na wakacje dla swoich rówieśników z rodzin najbiedniejszych. W tym celu w przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz świąteczny z loterią fantową.

4. W tym tygodniu: w poniedziałek Święto św. Andrzeja - Apostoła a w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – kapłana. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu Bożych łask i wstawiennictwa św. Patronów.

5. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Rafała w poniedziałek; z grupy ks. Piotra we wtorek; z grupy ks. Mirosława i Ks. Zbigniewa w środę. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

6. Kartki z wypominkami rocznymi za Zmarłychmożna jeszcze składać w zakrystii. Wypominki rozpoczniemy odmawiać w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9,oo tj. ok. godz. 8,4o. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych.

7. Nasz chór zaprasza chętnych na próby w każdy czwartek o godz. 18,oo na naukę śpiewania kolęd.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza rodziny osób konsekrowanych, członków Stowarzyszenia oraz sympatyków na spotkanie do Klubu „Emaus”. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo I piątkowe w łączności z Roratami o godz. 6,3o i wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Okazja do spowiedzi św. rano od godz. 6,3o i wieczorem od godz.17,3o. Spowiedź św. dla dzieci w piątek od godz. 16,3o. Roraty dla dzieci w piątek o godz. 17,oo ! Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Roratami o godz. 6,3o. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10,oo.

9. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy w ich domach z sakramentami św. w sobotę 5 grudnia w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chorych do czwartku włącznie w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Będzie to dla nich wizyta przedświąteczna. Natomiast chorych tzw. jednorazowych z wizytą przedświąteczną odwiedzimy w sobotę 19 grudnia w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia w Biurze Parafialnym lub w zakrystii od 7 do 17 grudnia włącznie.

10. W najbliższą sobotę 5 grudnia w Peru odbędzie się beatyfikacja dwóch polskich misjonarzy franciszkańskich, którzy 9 sierpnia 1991 roku w Andach ponieśli śmierć męczeńską z rąk komunistycznych terrorystów.

11. W sobotę 5 grudnia br. Misjonarze Św. Rodziny w Górce Klasztornej zapraszają małżeństwa mające trudności z doczekaniem się potomstwa na dzień skupienia. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

12. W przyszłą niedzielę 6 grudnia panie z Zespołu Caritas będą rozprowadzać świece wigilijne w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”w cenie duża 15 zł. i 5 zł. mała. Dochód przeznaczony jest na pomoc rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.

13. Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia zaprasza chętnych na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne do kaplicy Szpitala im. Dra Biziela w przyszłą niedzielę 6 grudnia o godz. 10,oo.

14. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Chorych wraz z Duszpasterstwem Niewidomych i Słabowidzących zaprasza na Rekolekcje Adwentowe od 7-9 grudnia br. Nauki będą głoszone w kościele pw. Św. Jadwigi podczas Mszy św. o godz. 8,3o i 18,3o.

15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „1050. Równi w Chrystusie” – rozmowa z ks. Szymonem Stułkowskim o znaczeniu chrztu i jego 1050. Rocznicy; „Czarna księga” – o prześladowaniu chrześcijan w świecie; „Romantyk i realista” – ukazujący Osobę Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia; „Misjonarze męczennicy” – o polskich franciszkanach, którzy w sobotę zostaną wyniesieni na ołtarze jako błogosławieni. Zachęcamy do nabycia i lektury.

16. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła śp. Stefania Andrzejewska lat 67 z ul. Szpitalnej 7, którą ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………

17. Na owocne przeżycie Adwentu i bardziej chrześcijańskie życie na co dzień przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                       Proboszcz

                                                             Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski