Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 6 grudnia 2015 r.

Ogłoszenia na 6 grudnia 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Adwentu „C”

6 grudnia 2015 r. 

1. Dzisiaj przeżywamy już II Niedzielę Adwentu. Wsłuchajmy się w wezwanie adwentowego Proroka Jana Chrzciciela do nawrócenia: „przygotujcie drogę Panu; prostujcie ścieżki dla Niego”. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę modlitwy, by wyprosić dobre przeżywanie Adwentu. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca w Kościele Nawiedzenia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca przeznaczymy na nowe oświetlenie montowane w kościele. Bóg zapłać za wspieranie naszych prac remontowych.

2. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć u naszych harcerzy. W holu kościoła dzieci z grup parafialnych zorganizowały kiermasz świąteczny. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla rówieśników z rodzin niezamożnych. Przy wyjściu z kościoła panie z zespołu Caritas rozprowadzają świece wigilijne w ramach akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże świece po 15 zł.; a małe po 5 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc materialną dla najbiedniejszych rodzin.

3. Przypominamy, że Roraty odprawiamy w Kościele Zasadniczym codziennie rano o godz. 6,3o i dodatkowo dla dzieci wieczorem w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18,oo. Dzieci na Roraty przychodzą z lampionami. Rano od godz. 6,1o śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Ambrożego – Biskupa i Doktora K-ła. Tego dnia przypada I rocznica śmierci ks. Roberta Barczika. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Jego intencji podczas Rorat dla dzieci o godz. 18,oo.

5. We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo. Tego dnia o godz. 12,oo w Katedrze Bydgoskiej ks. Biskup Jan Tyrawa dokona uroczystej inauguracji Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w naszej diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przedstawicieli parafii, a szczególnie członków Caritas. Tego dnia od godz. 12,oo do 13,oo w Kościele Nawiedzenia będzie możliwość skorzystania z Godziny Łaski Matki Bożej.Podczas Mszy św. o godz. 18,oo w swoje Patronalne Święto Bracia z Archikonfraterni Literackiej odnowią swoje ślubowania.

6. Inauguracja Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w naszej parafii połączona z otwarciem „Bramy Miłosierdzia” z udziałem dzieci I Komunijnych i ich Rodziców, nastąpi w przyszłą niedzielę 13 grudnia podczas Mszy św. o godz. 13,oo. Na tę uroczystość gromadzimy się w Kościele Nawiedzenia. Tam o godz. 12,55  odczytane zostanie wprowadzenie, następnie procesyjnie udamy się przed Drzwi Spiżowe, które po poświęceniu i uroczystym otwarciu staną się „Bramą Miłosierdzia”. Po odmówieniu specjalnej modlitwy wszyscy przez „Bramę Miłosierdzia” wejdziemy do świątyni na Eucharystię. Przejście przez „Bramę Miłosierdzia” wiąże się ze specjalnym odpustem Jubileuszowym, dlatego prosimy, aby wszyscy uczestniczący w tej celebracji skorzystali z tej okazji i weszli do świątyni przez te Drzwi.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z wszystkich grup odbędzie się w czwartek 10 grudnia. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. spotkanie z ks. Maciejem Chmielewskim – diecezjalnym egzorcystą. Na to spotkanie zapraszamy też wolontariuszy w ramach przygotowań do ŚDM, młodzież oazową oraz wszystkich chętnych.

8. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w sobotę 12 grudnia po Mszy św. o godz. 10,oo. Kandydaci przyjdą na spotkanie o godz. 11,oo.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Franciszek i kontynent nadziei” – o papieskiej pielgrzymce do Afryki; „Miłosierdzie to umowa bez gwiazdek” – rozmowa z ks. Biskupem Krzysztofem Zadarką o potrzebie świadectwa chrześcijańskiej miłości; „Jubileuszowy powrót do źródeł” – refleksje związane z Jubileuszem miłosierdzia; „Chrzest – od niego wszystko się zaczęło” – o diecezjalnej inauguracji Jubileuszu 1050. Chrztu Polski. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Kazimierz Bejgrowicz lat 61 z ul. 15. Dyw. Piechoty Wlkp. 12; Genowefa Bartkowiak lat 92z ul. Łomżyńskiej 54; Lucyna Janczaruk lat 67z ul. Szpitalnej 7 i Tadeusz Czarkowski lat 86 z ul. Kąkolowej 5, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………

11. Na skuteczne prostowanie ścieżek dla Pana przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                         Proboszcz

                                                                Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski