Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 13 grudnia 2015 r.

Ogłoszenia na 13 grudnia 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Adwentu „C”

13 grudnia 2015 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już III Niedzielę Adwentu. W obliczu zbliżającego się Zbawiciela wyjątkowej mocy i znaczenia nabierają pouczenia adwentowego Proroka Jana Chrzciciela. Dekretem księdza biskupa Jana Tyrawy nasze Sanktuarium zostało ustanowione Kościołem Jubileuszowym. Dzisiaj o godz. 13,oo nastąpi uroczyste otwarcie Bramy Miłosierdzia w Kościele Zasadniczym. Gromadzimy się o godz. 12,55 w Kościele Nawiedzenia, skąd procesyjnie udamy się do Kościoła Zasadniczego, by po poświęceniu i otwarciu drzwi spiżowych uroczyście przejść przez Bramę Miłosierdzia i skorzystać z odpustów związanych z Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia.

2. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowyminformujemy, że w każdą niedzielę o godz. 17,oo odprawiać będziemy uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia z ucałowaniem relikwii św. siostry Faustyny w ramach Godziny Miłosierdzia. Ponadto w dni powszednie codziennie będzie okazja do spowiedzi św. od godz. 17,3o.

3. Przypominamy, że Roraty odprawiamy codziennie o godz. 6,3o. Roraty wieczorem dla dzieci w tym tygodniu będą tylko w poniedziałek i w środę, natomiast rano we wtorek, czwartek i piątek. Rano przed Roratami od godz. 6,1o śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do jeszcze liczniejszego udziału.

4. Przypominamy też, że poświęcone opłatki wigilijne można jeszcze nabywać u naszych harcerzy przed harcówką. Informujemy też, że pozostało jeszcze kilka dużych świec w cenie 15 zł. rozprowadzanych przez panie z Caritas w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

5. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jana od Krzyża. Jest to dzień Imienin ks. Biskupa Jana Tyrawy. Zapraszamy do modlitwy w intencji Solenizanta podczas Mszy św. o godz. 18,oo w Katedrze Bydgoskiej.

6. Od poniedziałku przez cały tydzień wystawiony będzie kontener na makulaturę. Dochód z makulatury tym razem przeznaczymy na Fundusz Światowych Dni Młodzieży. Liczymy, że w ramach robienia przedświątecznych porządków nie zabraknie makulatury.

7. W środę po Mszy św. wieczornej w salce konferencyjnej na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie biblijne poświęcone życiu i nauczaniu św. Pawła. Serdecznie zapraszamy.

8. W piątek 18 grudnia o godz. 18,oo ks. Biskup Jan Tyrawa będzie przewodniczył Mszy św. ku czci św. Łazarza – Patrona Zakonu Lazarytów z udziałem członków Zakonu. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe na plebanii. Natomiast w Klubie „Emaus” po Mszy św. spotkanie wolontariuszy ŚDM.

9. Informujemy, że Pasterkę odprawimy w czwartek 24 grudnia o godz. 22,oo. Ofiary zbierane podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na nowe oświetlenie w naszej świątyni.

10. Chorych jednorazowych z przedświąteczną wizytą duszpasterską nawiedzimy w najbliższą sobotę 19 grudnia w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „W jednej sprawie” – o kontrowersjach wobec osoby Prymasa Glempa wywołanych jego reakcjami na ogłoszenie stanu wojennego; „Wojownik” – o nawróceniu Adriana Linkowskiego, alkoholika i bezdomnego narkomana; „Przewaga dzięki przodkom” – rozmowa z prof. Janem Żarynem o pamięci pokoleń. Zachęcamy do adwentowej lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Franciszek Świetlik lat 72 z ul. Dunikowskiego 9, nasz kościelny; Stefan Haczyński lat 78z ul. Walecznych 2 i Henryka Szczerbiak lat 78z ul. Boh. Westerplatte 3, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………..

13. Na radość płynącą ze świadomości, że Pan jest coraz bliżej, by otoczyć nas swoim Miłosierdziem przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                               Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski