Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 7 lutego 2016 r.

Ogłoszenia na 7 lutego 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela zwykła „C”

7 lutego 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę zwykłą. Do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Zachęcamy do chwili osobistej rozmowy z Eucharystycznym Jezusem. Podczas Mszy św. o godz. 10,15 modlić się będziemy w intencji Sybiraków w 76. Rocznicę Pierwszej Masowej Deportacji Polaków na Sybir. Po Mszy św. modlitwy przy krzyżu przed Kościołem Zasadniczym. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. O godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia z ucałowaniem Relikwii św. siostry Faustyny. Zapraszamy.

2. W środę 10 lutego przypada Popielec, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Kościele Zasadniczym o godz. 7,oo; 8,oo; 10,oo i 18,oo. W Popielec nie ma Mszy św. o godz. 16,oo. Tego dnia obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Osoby, które ukończyły 18 rok życia i nie rozpoczęły 60 roku powinny nie tylko całkowicie powstrzymać się od spożywania potraw mięsnych, ale też ograniczyć spożywanie innych potraw do trzech posiłków, w tym raz do syta. Wielki Post to czas zakazany, w którym katolik nie uczestniczy w żadnych zabawach i tańcach. Jest to czas nawrócenia, pokuty, refleksji i modlitwy. Jak słyszeliśmy z odezwy ks. Biskupa ofiary zbierane na tacę w Popielec będą przeznaczone na wsparcie działalności hospicyjnej w naszej diecezji, w tym na nasze Hospicjum. Bóg zapłać za duchowe i materialne wsparcie opieki paliatywnej. Apelujemy też o odpisywanie 1 % należnego podatku dochodowego na rzecz naszego Hospicjum.

3. W czwartek 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes przypada XXIV Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy dźwigają krzyż choroby i cierpienia. Ze względu na zimową aurę dla naszych chorych zorganizujemy modlitewne spotkanie w Oktawie Bożego Ciała.

4. W czwartek 11 lutego Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z wszystkich grup. Serdecznie zapraszamy.

5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 9,3o dla starszych; o godz. 16,3o dla dzieci; o godz. 17,3o dla wszystkich i o godz. 19,oo dla młodzieży. Na tę Drogę Krzyżową zapraszamy też wolontariuszy ŚDM.

6. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę po Mszy św. o godz. 10,oo.

7. W sobotę 13 lutego o godz. 10,oo w Sanktuarium M.B. Królowej Męczenników w ramach Dnia Chorego zostanie odprawiona Msza św. z sakramentem chorych oraz prelekcje, które wygłoszą prof. Dr hab. Arkadiusz Jawień i prof. Dr hab. Maciej Świątkowski.

8. W przyszłą niedzielę 14 lutego o godz. 15,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych, a po Mszy św. spotkanie dla Rodziców. Liczymy na obecność wszystkich zainteresowanych. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na opłacenie pierwszej raty za montaż ogniw fotowoltaicznych.

9. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17,oo. Po Gorzkich Żalach recytowana Koronka do Bożego Miłosierdzia.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Franciszek ma plan” – o planach odnowy świata przez miłosierdzie; „Nie jestem fajna” – rozmowa z s. Małgorzatą Chmielewską o życiu dla ubogich; „Gnieźnieńska szkoła dialogu” – o odrodzonych przed XX latach zjazdach gnieźnieńskich; „Jak nas w to wrobiłeś…” – o kontynuatorach Lednicy. Zachęcamy do lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zofia Zajdler lat 90 z ul. W. Polskiego i Lucjan Makuszewski lat 84 z ul. Modrakowej 48, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………………

12. Na umiejętność pójścia za Chrystusem w codziennym życiu przyjmijmy Boże błogosławieństwo

                                                                             Proboszcz

                                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski