Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszrnia Parafialne na 14 lutego 2016 r.

Ogłoszrnia Parafialne na 14 lutego 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela W. Postu „C”

14 lutego 2016 roku.

1. Dzisiaj – w I Niedzielę W. Postustaje przed nami Jezus Chrystus, dając przykład zdecydowanej postawy odrzucenia podszeptów i pokus szatańskich. O godz. 15,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych; po Mszy św. katecheza dla Rodziców. O godz. 17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nabożeństwie recytowana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie I raty za montaż instalacji fotowoltaicznej na kościele, plebanii i domu sióstr.

2. W piątki W. Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 9,3o osoby starsze; o godz. 16,3o dzieci; o godz. 17,3o wszystkich i o godz. 19,oo młodzież. Po Drodze Krzyżowej dla młodzieży spotkanie wolontariuszy ŚDM oraz chętnych na wyjazd w lipcu do Krakowa.

3. W imieniu naszych chorych z Hospicjum serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w Popielec m.in. na nasze Hospicjum. Bóg zapłać za dobre i hojne serca. Jednocześnie przypominamy o możliwości odpisu 1% podatku dochodowego na nasze Hospicjum. Osoby zainteresowane zapraszamy do Hospicjum w środy w godz. 8,oo-14,oo, gdzie bezpłatnie zostanie dokonana pomoc przy wypełnianiu PITa. Prosimy też zabrać rozliczenie z 2014 roku celem wysłania deklaracji drogą elektroniczną.

4. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na Pomoc Kościołowi w krajach misyjnych „Ad Gentes”. Bóg zapłać za wspieranie działalności misyjnej Kościoła.

5. W przyszłą niedzielę do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym będzie przyjmował przedstawiciel TP KUL. Apelujemy o wspieranie materialne w miarę możliwości tej szacownej Uczelni Katolickiej.

6. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Nr 36 w Bydgoszczy przy ul. Glinki 117 zapraszają dzieci wraz z Rodzicami na drzwi otwarte dnia 20 lutego w godz. 11,oo-13,oo, a Szkoły Podstawowej Nr 46 przy ul. Kombatantów 2 dnia 24 lutego o godz. 16,3o.

7. W dniach 19 – 26 września br. organizujemy pielgrzymkę śladami Chrystusa do Ziemi Świętej. Bliższe informacje znajdują się na plakatach oraz udzielane są po Mszach św. w salce nr 2. Serdecznie zapraszamy.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Miłujcie się” oraz „Przewodnika Katolickiego”. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Siła Miłosierdzia” – rozważania papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Ojciec PIO w Rzymie” – o historycznym przewiezieniu relikwii św. Ojca Pio do Rzymu; „Pragnąca Afryka” – o biedzie afrykańskiej, gdzie luksusem jest woda; „Od szczęścia do wiary” – o pracy sióstr Maryi Niepokalanej w służbie pokrzywdzonym i potrzebującym; „Król i my” – o przygotowaniach do Intronizacji Jezusa Króla i „Troska o drugiego człowieka” – rozmowa z s. Martą Urszulą Pankowską – elżbietanką, dyrektorką Przedszkola Sióstr Elżbietanek. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Anna Bukowska lat 62 z ul. Boh. Kragujewca 5; Władysław Tucholski lat 70z ul. Boh. Westerplatte 9; Roman Kruk lat 60z ul. Glinki 116 A i Urszula Krzemkowska lat 73 z ul. Szpitalnej 9, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek..

10. Na zwycięskie zmagania z podszeptami złego ducha przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                           Proboszcz

                                                                 Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski