Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 21 lutego 2016 r.

Ogłoszenia na 21 lutego 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela W. Postu „C”

21 lutego 2016 roku.

1. Dzisiaj – w II Niedzielę W. Postuwraz z Apostołami udajemy się na Górę Przemienienia, aby ujrzeć Jezusa w blasku Jego mocy i chwały. Do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym przyjmuje przedstawiciel TP KUL. O godz. 17,oo zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę jako pomoc Kościołowi w krajach misyjnych „Ad Gentes”.

2. Przypominamy, że Drogę Krzyżowąodprawiamy w każdy piątek W. Postu o godz. 9,3o dla starszych; o godz. 16,3o dla dzieci; o godz. 17,3o dla wszystkich i o godz. 19,oo dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu Rekolekcje Wielkopostneprzeżywać będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46, Zespołu Szkół nr 36 i Zespołu Szkół nr 26. Z tego powodu Msze św. o godz. 8,oo i 10,oo w poniedziałek; wtorek i czwartek będą w Kościele Zasadniczym.

4. W poniedziałek przypada święto Katedry św. Piotra. Ofiarujmy w tym dniu nasze modlitwy i udział we Mszy św. w intencji papieża Franciszka.

5. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kartki do spowiedzi można otrzymać u naszych harcerzy przed harcówką w kościele południowym.

6. W dniach od 19 do 26 września br. nasza parafia organizuje pielgrzymkę śladami Chrystusa do Ziemi Świętej. Chętni mogą uzyskać wstępne informacje i zapisać się w zakrystii.

7. W środę 24 lutego po Mszy św. o godz. 18,oo w Sali konferencyjnej na plebani odbędzie się kolejne spotkanie biblijne poświęcone św. Pawłowi. Na to spotkanie zapraszamy chętnych na wrześniowy wyjazd do Ziemi Świętej. Będzie bowiem okazja, by uzyskać szczegółowe informacje dotyczące tego wyjazdu.

8. W czwartek 25 lutego o godz. 18,oo Fundacja „Przedmieście Róży” i Restauracja „Tango” zapraszają na 10. Jubileuszowy „Pejzaż Sztuk” z udziałem bydgoskich artystów Grażyny Nita; Bogdana Ciesielskiego; Zdzisława Prusa i Barbary Kalinowskiej. Podczas pejzażu benefis wybitnej aktorki Teresy Wadzińskiej. Dla Gości miły poczęstunek. Bilety – cegiełki do nabycia w Restauracji „Tango”.

9. Spotkanie wolontariuszy ŚDM w czwartek po Mszy św. o godz. 18,oo.

10. W przyszłą niedzielę wolontariusze ŚDM w salce nr 2 będą przyjmować zapisy młodzieży i wszystkich chętnych na spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem w Krakowie. Koszt wyjazdu 390 zł. (przy zapisie przedpłata 50 zł.). Wolontariusze będą też zbierać ofiary do puszek na rzecz dofinansowania wyjazdu najbiedniejszej młodzieży z naszej parafii.

11. Już dziś informujemy, że nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać od V Niedzieli W. Postu 13 marca do czwartku 17 marca. Rekolekcje poprowadzi wraz z Grupą Ewangelizacyjną ks. Dr Janusz Tomczak z Bydgoszczy.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wszyscy potrzebujemy przebaczenia” – rozważania papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Meksyk ma młodą twarz” – o apostolskiej pielgrzymce papieża do tego kraju; „Franciszek, Cyryl, nadzieja” – o historycznym, ekumenicznym spotkaniu w Hawanie papieża Franciszka i patriarchy Cyryla; „Czasem tylko się dziwię” – rozmowa z o. Michałem Leganem, jednym z ponad 1000 misjonarzy miłosierdzia, którym papież udzielił władzy rozgrzeszania z grzechów zastrzeżonych Stolicy Apostolskiej. Zachęcamy do lektury.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Sylwester Przybysz lat 89 z ul. W. Polskiego 30; Romuald Jaworski lat 90 z ul. Białogardzkiej 16; Norbert Janke lat 72 z ul. Boh. Kragujewca 9; Mieczysława Lebiecka lat 77 z ul. Sz. Szeregów 7 i Teresa Szukała lat 81 z ul. Sz. Szeregów 2, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek……..

14. Na wielkopostną przemianę naszego życia i naszych serc przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                   Proboszcz

                                                          Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski