Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 28 lutego 2016 r.

Ogłoszenia na 28 lutego 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela W. Postu „C”

28 lutego 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już III Niedzielę W. Postu. Ewangelia św. zachęca nas do refleksji nad naszym życiem i przestrzega, abyśmy nie stali się nieurodzajnym drzewem figowym. O godz. 17,oo zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek przez wolontariuszy na wsparcie przygotowań i realizację Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii.

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała w poniedziałek, a z grupy ks. Grzegorza w czwartek. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

3. We wtorek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Młodzież Gimnazjum nr 16 zaprasza wszystkich na skwer pomiędzy ul. Boh. Kragujewca a Dunikowskiego, gdzie o godz. 10,3o przy tablicy gen. Krzyżanowskiego „Wilka” odbędzie się uroczystość upamiętniająca naszych Bohaterów i zapalenie zniczy.

4. We wtorek 1 marca w Biurze Parafialnym w godz. 16,15 – 18,oo udzielane będą bezpłatne porady prawników.

5. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza nauczycieli, wychowawców i rodziców na Rekolekcje Wielkopostne ze św. Urszulą Ledóchowską. Rekolekcje odbędą się w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17 we wtorek, środę i czwartek (1-3 marca). Nauki po Mszach św. o godz. 18,oo wygłosi s. Elżbieta Sozańska.

6. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Przedszkola Integracyjnego przy ul. Kąkolowej 21 zapraszają dzieci wraz z Rodzicami na drzwi otwarte 5 marca w godz. 10,oo-12,oo. Informujemy też, że przez cały rok trwa nabór do Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej przy ul. W. Polskiego 7. Więcej informacji na ulotkach.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota marca. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Klubie „Emaus”. Nabożeństwo ku czci NSPJ w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo. Okazja do spowiedzi św. rano od godz. 7,oo i wieczorem od godz. 17,3o. Spowiedź św. dla dzieci podczas Drogi Krzyżowej o godz. 16,3o. Po Drodze Krzyżowej Msza św. I piątkowa dla dzieci o godz. 17,oo. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo Różaniec z rozważaniem Fatimskim, wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10,oo.

8. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w sobotę 5 marca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chorych do czwartku włącznie.

9. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki Wielkiego Postu: o godz. 9,3o starszych; o godz. 16,3o dzieci; o godz. 17,3o wszystkich ( z racji I piątku ta Droga Krzyżowa odbędzie się w intencji kapłanów) i o godz. 19,oo młodzież.

10. Kartki do spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej można odbierać u harcerzy przed harcówką.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” polecamy: rozważania papieży Benedykta XVI i Franciszka na temat jałmużny; „Ziemia możliwości” – relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Meksyku; „W dom przyjąć” – rozmowa z s. Magdaleną Wolnik o pomocy bezdomnym i uchodźcom; „Śluby narodu – czas próby” – o zmaganiach Kościoła w Polsce przed przygotowaniem Millenium chrztu Polski. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Maciej Kopczyński lat 36 z ul. Modrakowej 78; Jerzy Strzelecki lat 78 z ul. Sz. Szeregów 7; Stefan Kozłowski lat 88 z ul. W. Polskiego 22; Henryk Grzybowski lat 78 z ul. Sz. Szeregów 6; Witold Binkowski lat 93 z ul. Zajęczej 16 i Kornelia Bagniewska, niemowlę z ul. Rysiej 7, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………….

13. Na dobre przygotowania do owocnego przeżycia Rekolekcji przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                             Proboszcz

                                                                    Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski