Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 6 marca 2016 r.

Ogłoszenia na 6 marca 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela W. Postu „C”

6 marca 2016 roku.

1. Dzisiaj już IV Niedziela W. Postu. Przypowieść o Miłosiernym Ojcu i Synu Marnotrawnym przypomina nam ogrom Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Ofiarujmy naszą rozmowę z Chrystusem w intencji owocnego przeżycia naszych Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych. O godz. 17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy. Ofiary zbierane na tacę podczas nabożeństwa przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać. Zapraszamy też na Drogę Krzyżową w piątki Wielkiego Postu: o godz. 9,3o starszych; o godz. 16,3o dzieci; o godz. 17,3o wszystkich i o godz. 19,oo młodzież.

2. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można nabywać u naszych harcerzy. Oddajemy je kapłanowi przy konfesjonale po odbytej spowiedzi św. lub ministrantowi podczas przystępowania do Komunii św. U naszych harcerzy można też nabyć książeczki : „Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia” w cenie 3 zł.; „Jak się dobrze spowiadać?” w cenie 5 zł.; i „Modlitewnik do Bożego Miłosierdzia” w cenie 10 zł. Zachęcamy do nabycia

3. Przypominamy, że nasza parafia w dniach 19-26 września organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej Śladami Chrystusa. Informacje i zapisy w zakrystii.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała w poniedziałek, a z grupy ks. Piotra w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo. Obecność obowiązkowa.

5. W środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18,oo w salce konferencyjnej na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie biblijne poświęcone św. Pawłowi i jego nauczaniu. Serdecznie zapraszamy.

6. Duszpasterstwo osób niepełnosprawnych ruchowo i wolontariuszy „Przebudzenie” organizuje grupę niepełnosprawnych i wolontariuszy na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 13 marca o godz. 16,3o w salce parafialnej św. Jana w Fordonie.

7. W dniach 7-11 marca Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będą uczniowie Gimnazjum nr 16; Zespołu Szkół nr 5 i Prywatnych Szkół dla młodzieży „Przyszłość”. W związku z tym Msze św. o godz. 10,oo od poniedziałku do piątku będą w Kościele Zasadniczym.

8. W przyszłą niedzielę 13 marca rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku będą to Rekolekcje Ewangelizacyjne i potrwają do czwartku 17 marca. Szczegółowy program wywieszony jest w nowych gablotach ogłoszeń. Msze św. z nauką ogólną będą o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 13,oo i 18,oo. Nauka dla dzieci podczas Mszy św. o godz. 11,3o. Msza św. z nauką dla Hospicjum o godz. 14,oo. Msza św. z nauką dla dzieci I Komunijnych i ich Rodziców o godz. 15,oo a po Mszy św. spotkanie dla Rodziców. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17,oo. Msza św. z nauką dla młodzieży o godz. 20,oo. Ze względu na Rekolekcje w niedzielę wszystkie Msze św. w Kościele Zasadniczym, także ta o godz. 20,oo. Od poniedziałku do czwartku Msze św. rekolekcyjne będą o godz. 10,oo i 18,oo w Kościele Zasadniczym. W poniedziałek wieczorem Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, we wtorek o godz. 10,oo Msza św. dla chorych i starszych z udzieleniem Sakramentu Chorych. Od poniedziałku do środy po wieczornej Mszy św. Spotkanie Ewangelizacyjne. Okazja do spowiedzi św. podczas Rekolekcji od godz. 9,3o i 17,3o. Zakończenie Rekolekcji w czwartek. Rekolekcje poprowadzi ks. Dr Janusz Tomczak z Grupą Ewangelizacyjną. Serdecznie zapraszamy. Ofiary zbierane na tacę na zakończenie Rekolekcji przeznaczymy na cele ewangelizacyjne do dyspozycji Ojca Rekolekcjonisty. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na kolejną ratę instalacji fotowoltaicznej. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie naszych prac remontowo-inwestycyjnych.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Czesław Kiszczak o morderstwie ks. Jerzego”; „Nasi bracia w Syrii” – rozmowa z ks. Abp. Stanisławem Gądeckim o sytuacji chrześcijan w Syrii; „Apostazja nie cofa czasu” – o problemach związanych z aktem apostazji. Zachęcamy do lektury.

10. w minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Anna Deskiewiczlat 87 z ul. Kombatantów 14; Wiesław Lenczewskilat 76 z ul. Sz. Szeregów 1 i Elżbieta Benetkiewiczlat 77 z ul. Walecznych 4, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……..

11. Na odważne podjęcie decyzji o powrocie do Miłosiernego Ojca przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                 Proboszcz

                                                        Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski