Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 13 marca 2016 r.

Ogłoszenia na 13 marca 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela W. Postu „C”

13 marca 2016 roku.

1. Dzisiaj – w V Niedzielę W. Posturozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy Ojca Rekolekcjonistę Ks. Dra Janusza Tomczaka wraz z Grupą Ewangelizacyjną i życzymy, by owoce tych rekolekcji były obfita i trwałe. Dzisiaj Msze św. z naukami rekolekcyjnymi wg zwykłego porządku. Dodatkowo o godz. 14,oo Msza św. w intencji Zmarłych w ostatnim roku podopiecznych w naszym Hospicjum; o godz. 15,oo Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. O godz. 17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj wszystkie Msze św. także ta o godz. 20,oo w Kościele Zasadniczym. Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do czwartku na Msze św. rekolekcyjne o godz. 10,oo i 18,oo. W poniedziałek wieczorem Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich – zapraszamy wszystkich małżonków; we wtorek o godz. 10,oo Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych – zapraszamy chorych i starszych. Od poniedziałku do środy po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Spotkania Ewangelizacyjne w kościele. Msze św. rekolekcyjne i spotkania ewangelizacyjne będą w Kościele Zasadniczym. Okazja do spowiedzi św. podczas Rekolekcji codziennie od godz. 9,3o i 17,3o. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i duchowego przeżycia. Zakończenie rekolekcji w czwartek o godz. 10,oo i 18,oo. Szczegółowy program Rekolekcji wywieszony jest w tablicach ogłoszeń. Ofiary zbierane na tacę na zakończenie Rekolekcji przeznaczymy na cele ewangelizacyjne do dyspozycji Ojca Rekolekcjonisty. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na kolejną ratę za instalację fotowoltaiczną na kościele, plebanii i domu sióstr urszulanek. Bóg zapłać też za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składane podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów.

2. Dzisiaj przypada III rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o apostolskiej posłudze Piotra naszych czasów.

3. W dniu dzisiejszym dzieci z „Betlejemki” i młodzież oazowa rozprowadzają wykonane przez siebie palemki wielkanocne. Zebrane w ten sposób fundusze przeznaczą na wyjazdy wakacyjne oraz wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

4. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można nabywać u naszych harcerzy. Oddajemy je kapłanowi przy konfesjonale po odbytej spowiedzi św. lub ministrantowi podczas przystępowania do Komunii św. U naszych harcerzy można też nabyć książeczkę „Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia” w cenie 3 zł. i „Modlitewnik do Bożego Miłosierdzia” w cenie 10 zł. Zachęcamy do nabycia.

5. Przypominamy, że nasza parafia w dniach 19-26 września organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej Śladami Chrystusa. Są jeszcze wolne miejsca. Informacje i zapisy w zakrystii.

6. W piątki W. Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: o godz. 9,3o osoby starsze; o godz. 16,3o dzieci; o godz. 17,3o dorosłych a o godz. 19,oo młodzież.

7. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask, opieki Maryi i skutecznego orędownictwa św. Patrona. Tego dnia o godz. 20,oo z Katedry Bydgoskiej wyruszy Droga Krzyżowa ulicami miasta do Bazyliki św. Wincentego a Paulo. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, któremu będzie przewodniczył ks. Biskup Jan Tyrawa.

8. Chorych jednorazowych i starszych odwiedzimy przed świętami w Wielki Piątek 25 marca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia w Biurze Parafialnym lub zakrystii do wtorku 22 marca.

9. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Święcenie palm w łączności z każdą Mszą św., a uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją i przejściem przez Bramę Miłosierdzia o godz. 11,3o. Dlatego dzieci i wszyscy gromadzą się przed Mszą św. przy krzyżu przed Kościołem Zasadniczym, skąd po odczytaniu Ewangelii o wjeździe Chrystusa do Jerozolimy i poświęceniu palm, w uroczystej procesji z palmami udamy się do kościoła.

10. We wtorek przy naszym kościele zostanie postawiony kontener na makulaturę. Robiąc przedświąteczne porządki możemy przynieść makulaturę i w ten sposób dopomóc materialnie w organizowaniu ŚDM, gdyż dochód ze sprzedaży makulatury przeznaczymy na potrzeby młodzieży, która pragnie się udać do Krakowa.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Nawrócenie rozbraja zło” – refleksje papieży Benedykta XVI i Franciszka o nawróceniu; „Nie boję się łez” – rozmowa z s. Małgorzatą Majszczyk od 15 lat posługującą chorym w szpitalu w Teksasie; „Nienawiść niczego nie zmieni” – opowieść ojca o utraconej córce i uzdrawiającym działaniu Boga; „Bolesny rozdźwięk wiary i życia” – rozmowa z abp. Henrykiem Muszyńskim; „Wiara w lepsze jutro” – o chorobie XX wieku jaką jest depresja. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jadwiga Bujanowska lat 91 z ul. Boh. Westerplatte 9; Zbigniew Surała lat 75 z ul. Szpitalnej 1; Janina Przybylska lat 86 z ul. Łomżyńskiej 54; Franciszek Fatz lat 90 z ul. Szarej; Teresa Trott lat 80 z ul. Sz. Szeregów 8; Irena Przybysz lat 72 z ul. Kombatantów 4; Andrzej Wajnert lat 66 z ul. Boh. Westerplatte 7; Stefania Weckwerth lat 92 z ul. Sz. Szeregów 2; Danuta Stelmaszyk lat 58 z ul. Szpitalnej 25 i Elżbieta Domaracka lat 63 z ul. BBON 4, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………….

13. Na owocne przeżycie świętych Rekolekcji i szczere nawrócenie przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                               Proboszcz

                                                      Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski