Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 27 marca 2016 r.

Ogłoszenia na 27 marca 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego „C”

27-28 marca 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy radosną Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Pochyleni nad Pustym Grobem, z wiarą wpatrujemy się w umęczone Oblicze Zbawiciela i opromienieni blaskiem Wielkanocnej Jutrzenkiz nadzieją zanurzamy się w Miłosierdziu Ojca. Niech moc przebaczenia płynąca z Krzyża Chrystusa, która nas odmienia i oczyszcza, pomaga nam z radością naśladować Miłosierdzie Ojca i w duchu chrześcijańskiej wiary obdarzać nim bliźnich. Wszystkim Drogim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego Sanktuarium, chorym w szpitalach i Hospicjum oraz osamotnionym składamy najserdeczniejsze życzenia radości i mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Wesołego Alleluja!

2. Msze św. dzisiaj jeszcze o godz. 10,15; 11,3o; 13,oo; 18,oo i 20,oo. O godz. 17,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i ucałowaniem Relikwii św. siostry Faustyny w Kościele Zasadniczym. Zapraszamy do udziału.

3. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zbierane na tacę przeznaczymy na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Katolickich Uczelni naszej diecezji. Polecamy tę kwestię Waszej łaskawej ofiarności. Jutro przypada 12. Rocznica ingresu do bydgoskiej katedry naszego Biskupa Jana. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu i Jego Apostolskim posłannictwie.

4. Bóg zapłać wszystkim za udział w obchodach Triduum Sacrum a także za ofiary składane podczas Gorzkich Żalów na kwiaty i wystrój Bożego Grobu , za ofiary składane w Wielki Piątek na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz za ofiary w Wielką Sobotę na rzecz naszego Hospicjum i najbardziej potrzebujących.

5. W czwartek 31 marca przypada wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10,oo i indywidualna adoracja do godz. 17,3o. O godz. 17,3o Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie adoracji. Zapraszamy naszych Parafian, aby znaleźli chwilę dla Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18,oo zebranie Rodziców dzieci I Komunijnych. Liczymy na obecność wszystkich Rodziców.

6. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo. Okazja do spowiedzi św. rano od godz. 7,oo i wieczorem od godz. 17,3o. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,3o a o godz. 17,oo Msza św. I piątkowa dla dzieci. Ze względu na Oktawę Wielkanocną w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. W sobotę po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim. Zakończenie przed Mszą św. o godz. 10,oo. W sobotę mija 11 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

7. W sobotę 2 kwietnia nawiedzimy naszych stałych chorych z sakramentami św. w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chorych do czwartku włącznie.

8. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i ucałowaniem Relikwii św. siostry Faustyny. Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy.Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia codziennie w łączności z wieczorną Mszą św.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wartości chrześcijańskie to nie pusty slogan” – o obradach i uchwałach II Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego, który odbył się w Poznaniu; „Pięcioro błogosławionych zostanie świętymi” – o kanonizacji Polaka bł. o. Stanisława Papczyńskiego i bł. Matki Teresy z Kalkuty; „Zgorszeni zmartwychwstaniem” – o niebezpieczeństwie niezrozumienia Tajemnic Paschalnych; „Czym jest wiara?” – odpowiedź papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do nabycia i świątecznej lektury.

10. W minionym tygodniu bramy wieczności przekroczyli: śp. Edmund Rogalski lat 88 z ul. P. Pracy 14; Alicja Szymańczak lat 75 z ul. Modrakowej 74 i Gertruda Stelmaszyk lat 98 z ul. P. Pracy 6, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….

11. Na radość i nadzieję płynące ze Zmartwychwstania Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                     Proboszcz

                                                          Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski