Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 3 kwietnia 2016 r.

Ogłoszenia na 3 kwietnia 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – Święto Miłosierdzia Bożego

3 kwietnia 2016 roku.

1. Dzisiaj – w II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Z wielką wdzięcznością uświadamiamy sobie ogrom Bożej dobroci i miłosiernej łaskawości wobec każdego z nas. Do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i ucałowaniem Relikwii św. Siostry Faustyny oraz możliwością przejścia przez Bramę Miłosierdzia o godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym. Dzisiaj rozpoczyna się 72. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”.

2. Ze względu na Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocy w poniedziałek przypada liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 18,oo Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Z tej okazji członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich dzisiaj pod chórem rozprowadzają informatory nt. Duchowej Adopcji; modlitewniki oraz zeszyty problemowe „Służba Życiu” i informacje dotyczące obrony życia człowieka.

3. Spotkania kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek z grupy ks. Rafała; w środę z grupy ks. Zbigniewa; w czwartek z grupy ks. Grzegorza. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

4. Spotkanie wyjeżdżających na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej we wrześniu odbędzie się w Sali Konferencyjnej na plebanii w środę 6 kwietnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18,oo. Przynosimy ze sobą dowód tożsamości i wpisowe w wys. 1000 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

5. Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne Gimnazjum nr 16 serdecznie zaprasza Rodziców i uczniów klas VI na „Drzwi otwarte” 6 kwietnia w godz. 17,oo-19,oo.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Godzina św. w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Klubie „Emaus”.

7. Spotkanie wolontariuszy ŚDM w piątek po wieczornej Mszy św., a zbiórka Służby Liturgicznej Ołtarza w sobotę o godz. 10,oo.

8. Stowarzyszenie „Alwernia” zaprasza do udziału w grupie terapeutycznej osoby, które doświadczyły w rodzinie przemocy fizycznej, psychicznej czy ekonomicznej oferując specjalistyczną, bezpłatną pomoc i wsparcie. Pierwsze spotkania odbędą się 11 i 14 kwietnia w siedzibie przy ul. Dworcowej 87. Szczegóły na plakatach.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Dra Michała Adamczyka, który wygłosi do nas Słowo Boże. Nasz Gość jest prefektem naszego Seminarium oraz przedstawicielem TP KUL. O godz. 15,oo Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych, a po Mszy św. katecheza dla Rodziców.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Miłosierdzie jest zadaniem chrześcijanina” – refleksje papieża seniora Benedykta XVI i papieża Franciszka; „Przebaczenie jest możliwe” – refleksje ks. Mirosława Tykfera, redaktora naczelnego; „Namalować miłosierdzie” – historia powstawania obrazu Miłosierdzia Bożego. Polecamy też „Mały Przewodnik Katolicki” z przypinką związaną z jubileuszem 1050. Rocznicy chrztu Polski. Do nabycia też „Biblia krok po kroku” a w niej m.in. Ostatnia podróż św. Pawła oraz „Nowy List” poświęcony św. Ricie od spraw trudnych i beznadziejnych. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. Niech Boże błogosławieństwo otworzy nasze serca na ufne przyjęcie łaski Bożego Miłosierdzia.

                                                        Proboszcz

                                                            Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski