Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 10 kwietnia 2016 r.

Ogłoszenia na 10 kwietnia 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkanocna „C”

10 kwietnia 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. O godz. 15,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i Dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. O godz. 17,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i ucałowaniem Relikwii św. Siostry Faustyny. Dzisiaj też mija 6 rocznica Tragedii Smoleńskiej. Modlić się będziemy w intencji 96 ofiar katastrofy podczas Mszy św. o godz. 18,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Dra Michała Adamczyka, prefekta naszego Seminarium i przedstawiciela TP KUL. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i przybliżenie problematyki związanej z TP KUL. Chętnych do zapisania się do Towarzystwa przyjmować będzie przedstawiciel TP KUL do godz. 14,oo w salce nr 2.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała w poniedziałek a z grupy ks. Mirosława w środę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo.

4. We wtorek 12 kwietnia Gimnazjum nr 16 o godz. 11,3o zaprasza do wzięcia udziału w obchodach 76. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Szczegóły na plakacie.

5. Jak słyszeliśmy w zaproszeniu ks. Biskupa nasze główne diecezjalne obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski przeżywać będziemy w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę o godz. 13,oo. Zapraszamy wszystkich parafian oraz poczty sztandarowe wszystkich duszpasterstw. O godz. 13,oo wysłuchamy Koncertu Jubileuszowego „Jedna wiara, jeden chrzest…” w wyk. Capelli Bydgostiensis i chóru Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Bezpośrednio po Koncercie ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy św. Jubileuszowej koncelebrowanej, podczas której wszyscy uczestniczący odnowią przyrzeczenia chrzcielne, dlatego na tę uroczystość przychodzimy ze świecami tak jak w Wielką Sobotę. Podczas Mszy św. śpiewać będą chóry: „Cantus cordis” z par. św. Jadwigi; „Fordonia” z par. M.B. Królowej Męczenników i nasz „Exsultate Deo”. Po Mszy św. przy kościele wydawana będzie wojskowa grochówka. Mamy nadzieję na liczny udział naszych parafian w tej niezwykłej Jubileuszowej Uroczystości.

6. Przy kościele do piątku jest wystawiony kontener na makulaturę. Myślimy, że w ramach poświątecznych porządków go zapełnimy, a dochód ze sprzedaży przeznaczymy na potrzeby wolontariuszy ŚDM.

7. Rozpoczęliśmy prace przy ocieplaniu plebanii i domu sióstr. W ramach przygotowań do obchodów 40 lecia naszej parafii, które planujemy przeżywać w listopadzie w łączności z naszym odpustem parafialnym, pragniemy jeszcze w tym półroczu podjąć się malowania wnętrza kościołów. Najpierw jednak trzeba wykonać ocieplenie zewnętrzne i izolację prezbiterium obu kościołów. Rozpoczęcie tych prac przewidujemy jeszcze w tym miesiącu. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby remontowe naszego Sanktuarium. Za tydzień rozprowadzać będziemy cegiełki - informatory o naszym Sanktuarium wydane na 40 lecie parafii. Ofiary zebrane przy tej okazji zasilą fundusz remontowy.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Chrzest daje moc” – refleksje Benedykta XVI i Franciszka; „Chrzest Polski w 966 roku – jego religijne znaczenie” – rozważania Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolity łódzkiego; „Śmierć z miłości” – o męczeńskiej śmierci sióstr zakonnych w Jemenie; „Polacy mogą nawrócić Wschód” – o stosunku do wartości chrześcijańskich na Białorusi i w Rosji. Zachęcamy do lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Mieczysława Antczaklat 79 z ul. Zajęczej 8; Józef Siedleckilat 73 z ul. Przod. Pracy 10; Maja Majewska lat 42 z ul. Sz. Szeregów 2B; Paweł Alwinlat 79 z ul. W. Polskiego 28; Danuta Boruchlat 67 z ul. Przod. Pracy 4; Aurelia Skorupskalat 82 z ul. Sz. Szeregów 9; Irena Wyrzykowskalat 70 z ul. Przod. Pracy 14 i Erika Radzkalat 73 z ul. Przod. Pracy 9, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek………….

10. Na pogłębianie naszej miłości do Chrystusa przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                                                 Proboszcz

                                                                       Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski