Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 17 kwietnia 2016 r.

Ogłoszenia na 17 kwietnia 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkanocna „C”

17 kwietnia 2016 roku.

1. Dzisiaj – w IV Niedzielę Wielkanocnąprzeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bożej, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Posłuszni wezwaniu Chrystusa prośmy Pana Żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje. Dzisiaj też w naszym Sanktuarium przeżywamy diecezjalne dziękczynienie za dar chrztu św. obchodząc Jubileusz 1050. Rocznicy chrztu Polski. O godz. 13,oo wysłuchamy Koncertu pt. „jeden chrzest, jedna wiara” a po nim będziemy uczestniczyć w dziękczynnej Eucharystii pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Tyrawy i odnowimy przyrzeczenia chrztu św. Po Mszy św. przy kościele wojskowa grochówka. O godz. 17,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i ucałowanie relikwii św. siostry Faustyny.

2. Rezerwacja i przyjmowanie intencji mszalnych na II półrocze w sklepiku, we wtorek po Mszy św. o godz. 7,oo.

3. W środę po Mszy św. wieczornej w salce konferencyjnej na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie biblijne poświęcone życiu i nauczaniu św. Pawła.

4. W sobotę przypada Uroczystość św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Wszystkim Solenizantom, a wśród nich Prymasowi Polski składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i orędownictwa św. Patrona.

5. Zgodnie z prośbą papieża Franciszka ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10,15 Msza św. z okazji 76. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, a po Mszy św. modlitwy przed kościołem przy kwaterze katyńskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W przyszłą niedzielę do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym przedstawiciel TP KUL będzie przyjmował deklaracje nowych członków i składki na rzecz tej zacnej Uczelni.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć informatory – przewodniki po naszym Sanktuarium w cenie 10 zł. wydane z okazji 40 – lecia naszej parafii. Są to cegiełki na fundusz remontowy. Zachęcamy też do nabycia prasy katolickiej. W „Przewodniku” warto przeczytać m.in. „Franciszek przełamuje granice, ale ich nie zaciera” i „Bóg człowiek, miłość” – o posynodalnej adhortacji papieża „Amoris laetitia”; „Co stresuje księży? Co stresuje świeckich?”; „Islam w Europie”.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła śp. Jadwiga Nawrocka lat 94 z ul. Sz. Szeregów 2 A, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………..

10. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem, Dobrym Pasterzem i wierne wypełnianie chrześcijańskich zobowiązań przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                 Proboszcz

                                                        Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski