Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 24 kwietnia 2016 r.

Ogłoszenia na 24 kwietnia 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkanocna „C”

24 kwietnia 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę wielkanocną. Chrystus wzywa nas do wzajemnej miłości, jako znaku rozpoznawczego Jego uczniów. O godz. 10,15 Msza św. w 76. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej; po Mszy św. modlitwy przed kościołem przy Kwaterze Katyńskiej. O godz. 17,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na materialną pomoc dla Ukrainy.

2. W tym tygodniu obchodzimy Święto: w poniedziałek św. Marka Ewangelisty a w piątek św. Katarzyny Sieneńskiej – Dziewicy i Doktora K-ła, Patronki Europy. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i skutecznego orędownictwa św. Patronów.

3. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Piotra we wtorek, z grupy ks. Zbigniewa i ks. Mirosława w środę. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

4. Szkoła Podstawowa Nr 57 przy ul. Boh. Westerplatte 2 zaprasza Rodziców i dzieci sześcioletnie na drzwi otwarte szkoły w poniedziałek 25 kwietnia w godz. 17,oo – 19,oo.

5. W sobotę 30 kwietnia odbędzie się pielgrzymka naszego dekanatu do katedry, Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości przed 50. Rocznicą koronacji Obrazu. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10,3o w Domu Polskim. W programie prelekcja nt. Obrazu, modlitwa różańcowa i uroczysta Msza św. koncelebrowana przed Obrazem. Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy wszystkich, którym czas pozwoli. Liczymy na silną reprezentację działających w naszej parafii duszpasterstw. Na tę pielgrzymkę zapraszamy też kandydatów do bierzmowania oraz Rodziców i dzieci I Komunijne. Dojazd i powrót indywidualnie.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy odprawianie nabożeństw majowych.Nabożeństwa majowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Natomiast uroczyste nabożeństwa majowe zakończone Apelem Jasnogórskim w dni powszednie od poniedziałku do piątku w Kościele Nawiedzenia o godz. 20,3o. Serdecznie zapraszamy.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” obszerne relacje z centralnych obchodów Jubileuszu 1050. Rocznicy chrztu Polski oraz z diecezjalnych obchodów w naszym Sanktuarium. Ponadto warto przeczytać: „Ludzie, nie liczby” – o wizycie papieża Franciszka wśród uchodźców na wyspie Lesbos; „Prawdziwy detonator dziejowy” – o znaczeniu chrztu Polski w ujęciu historyka sztuki. Zachęcamy do lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Teresa Gutowska lat 75 z ul. Modrakowej 76; Teresa Kulas lat 64z ul. Glinki 147; Genowefa Nowakowska lat 62 z ul. Walecznych 2; Hilary Dalaszyński lat 79z ul. Łomżyńskiej 35 i Zygmunt Święcicki lat 79z ul. Augustowskiej, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…….

9. Na dawanie świadectwa, że jesteśmy uczniami Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                     Proboszcz

                                                             Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski