Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 1 maja 2016 r.

Ogłoszenia na 1 maja 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – VI Niedziela Wielkanocna „C”

1 maja 2016 roku.

1. Dzisiaj – w VI Niedzielę WielkanocnąChrystus Pan poucza nas, że miłość jest warunkiem zachowania Jego nauki i gwarancją pokoju, który On daje światu. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do chwili osobistego spotkania i modlitwy z Chrystusem Eucharystycznym. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia spotkanie Żywego Różańca. O godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Diakon Paweł Białczyk, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu 21 maja br. o godz. 10,oo w bydgoskiej katedrze. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń prezbiteratu, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym ks. Proboszcza. Kandydata i jego Rodzinę oraz nasze Seminarium polecamy Waszej modlitwie.

3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo; a uroczyste nabożeństwa w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o. Zachęcamy do licznego udziału, by oddać cześć naszej niebieskiej Matce.

4. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Atanazego – Biskupa i Doktora K-ła, a w środę św. Floriana – Męczennika; natomiast w piątek obchodzimy Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wszelkiej pomyślności.

5. We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski a zarazem 225. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w Kościele Zasadniczym w/g porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo oraz nabożeństwa o godz. 20,3o. O godz. 11,oo na Starym Rynku ks. Biskup Jan Tyrawa będzie przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny. Prosimy o wywieszenie flag narodowych już w poniedziałek, gdyż tego dnia przypada Święto Flagi. We wtorek Biuro Parafialne nie będzie czynne.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota maja. Godzina św. w czwartek po Mszy św. wieczornej w łączności z nabożeństwem majowym. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Klubie „Emaus”. Nabożeństwo I piątkowe rano w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas porannych Mszy św. i od godz. 17,3o. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,3o a o godz. 17,oo Msza św. I piątkowa. W sobotę po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem Fatimskim i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

7. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Mirosława w środę natomiast młodzież ks. Rafała w środę I grupa a w czwartek II grupa. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18,oo. Kandydaci do bierzmowania z grupy ks. Rafała, którzy nie byli na ostatnich 2 spotkaniach w kwietniu zgłoszą się w poniedziałek 2 maja w Biurze Parafialnym o godz. 16,oo.

8. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. w sobotę 7 maja w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chorych do czwartku włącznie.

9. Nasze Hospicjum zakończyło tegoroczną akcję pomocy przy rozliczaniu deklaracji podatkowych za ubiegły rok. Osoby, które nie odebrały swoich PIT-ów mogą to uczynić w poniedziałek 2 maja w godz. 8,00 – 12,oo. Przypominamy, że poniedziałek jest ostatnim dniem rozliczania się w Urzędzie Skarbowym.

10. W środę o godz. 13,3o z placu przed kościołem ( w miejscu, gdzie zawsze znajduje się kontener na makulaturę) specjalistyczna firma Green Office Ecologic zabierze zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz wszelkie elektroodpady. Warto skorzystać z tej okazji, gdyż nie musimy martwić się o utylizację takiego sprzętu. Ponadto firma ta współdziała z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie wspierając materialnie działalność tej Fundacji. Aby uniknąć ewentualnej kradzieży sprzęt przynosimy i składujemy we wspomnianym miejscu dopiero w środę 4 maja od rana do godz. 13,oo.

11. W przyszłą niedzielę 8 maja o godz. 18,oo w katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielęgniarek i położnych.

12. W całej Polsce trwa akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy powstrzymującej aborcję i gwarantującej prawną ochronę życia każdemu poczętemu dziecku, także w okresie prenatalnym. Zbiórka podpisów w nadziei na pozytywne przyjęcie projektu w Sejmie odbywa się w naszym kościele. Przy wyjściu panie wspierające Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” zbierają podpisy od osób pełnoletnich. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: rozważania papieży Benedykta XVI i Franciszka „Błogosławieni, którzy budują pokój”; „Życiowa pomyłka? Nie, dziecko” – o marszach w obronie nienarodzonych dzieci; „Przełomowa Konstytucja” – o znaczeniu Konstytucji 3 Maja; „Cuda potwierdzają, świętych ogłaszają” – rozmowa z jezuitą o. prof. Hieronimem Fokcińskim, relatorem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych o tym, jak wygląda proces beatyfikacyjny. Zachęcamy do nabycia i lektury.

14. Postępują prace przy ocieplaniu plebanii i domu sióstr i prezbiterium świątyni celem zaoszczędzenia energii cieplnej. W środę rozpoczniemy prace związanie z malowaniem kościoła. Do uroczystości I Komunijnych mamy nadzieję zakończyć prace w prezbiterium. Potem czeka nas naprawa przy gzymsach i malowanie wnętrza kościoła. Mamy nadzieję, ze prace przebiegną sprawnie i przyniosą właściwy efekt. Mamy także nadzieję, że podołamy finansowo tej inwestycji. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na ten cel.

15. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zdzisław Musiał lat 58 z ul. Modrakowej 62; Leon Krakowski lat 66 z ul. Białogardzkiej 8; Mirosława Szudarska lat 73 z ul. Łomżyńskiej 35; Halina Łachowska lat 92 z ul. Modrakowej 76; Tadeusz Śliwiński lat 64 z ul. Glinki 119; Henryk Adamski lat 64 z ul. Białogardzkiej 4; Danuta Dzionk lat 75 z ul. Dunikowskiego 5; Anna Starościak lat 56 z ul. Rysiej 14; Maria Dembińska lat 75 z ul. Wojska Polskiego 24 i Adam Grzybek lat 44 z par. św. Jadwigi, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………….

16.Na dawanie świadectwa przez wzajemną miłość, że jesteśmy uczniami Chrystusa, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                      

                                                           Proboszcz

                                                   Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski