Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 8 maja 2016 r.

Ogłoszenia na 8 maja 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego „C”

8 maja 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam, dokąd w życiu zmierzamy podczas naszej ziemskiej drogi. O godz. 17,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i ucałowaniem Relikwii św. siostry Faustyny.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na malowanie wnętrza naszej świątyni. Koszt tylko tego zamierzenia wyniesie ponad 70 tys. zł. Mamy nadzieję, że efekt tych prac będzie satysfakcjonujący oraz, że będziemy w stanie pozyskać wystarczające środki.

3. We wtorek 10 maja spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Piotra. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

4. Ks. Grzegorz i siostra Mariola organizują 4 czerwca wyjazd młodzieży na Lednicę. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy chętnych w niedzielę 15 maja w salce nr 2.

5. W poniedziałek przypada liturgiczna uroczystość Św. Stanisława – Biskupa i Męczennika, Patrona Polski a w sobotę święto Św. Macieja Apostoła. Solenizantom życzymy wielu Bożych łask i orędownictwa św. Patronów.

6. W piątek 13 maja przypada wspomnienie M.B. Fatimskieji 99. Rocznica Objawień i 35 zamachu na św. Jana Pawła II. Z tej okazji w piątek w Kościele Nawiedzenia w godz. 10,3o – 17,oo Adoracja dziękczynna Bogu za dar św. Jana Pawła II prowadzona przez Legion Maryi. W piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkanie wolontariuszy i młodzieży wyjeżdżającej na ŚDM do Krakowa.

7. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św.; a uroczyste w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz.20,3o. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. W łączności z nabożeństwami majowymi odprawiamy też nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 10,oo uczniowie klas III ze Szkół Podst. Nr 46 i 57 po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego a za tydzień 22 maja taką uroczystość przeżyją uczniowie ze Szkoły podst. Nr 60. Bardzo prosimy, aby w te niedziele zaplanować udział we Mszy św. o innej godzinie, a te Msze św. pozostawić Rodzinie i znajomym tych dzieci. Prosimy bardzo, aby w te niedziele nie parkować w pobliżu Kościoła Zasadniczego, gdyż dzieci zbierają się przed kościołem i procesyjnie są wprowadzane do świątyni.

9. Diakon Paweł Białczyk, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej pragnie przyjąć święcenia Prezbiteratu 21 maja br. o godz. 10,oo w katedrze bydgoskiej. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia tych święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego ks. Proboszcza. Kandydata do święceń i Jego Rodzinę oraz nasze Seminarium polecamy Waszym modlitwom.

10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W związku z tym w środę o godz. 19,oo na plebanii odbędzie się spotkanie panów chętnych do noszenia baldachimu podczas procesji w Boże Ciało i w czasie Oktawy Bożego Ciała.

11. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Amen” na Lednicy – o tegorocznej Lednicy, pierwszy raz bez Ojca Jana Góry; „Cuda bez dowodów” i „Co Bóg mówi przez cuda?” – o cudach Eucharystycznych w Polsce i na świecie; „Wielkość i pokora Benedykta XVI” – rozmowa z kard. Tarcisio Bertone; „Kiedy dzieci mają dzieci” – o pomocy jakiej młodocianym Rodzicom udziela Fundacja „Javani”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczył śp. Tadeusz Świekatowski lat 77 z ul. Walecznych 5, którego ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek……………

13. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem przez ziemię ku niebu przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                       Proboszcz

                                               Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski