Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 22 maja 2016 r.

Ogłoszenia na 22 maja 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Najświętszej Trójcy „C”

22 maja 2016 roku.

1. Dzisiaj – w Uroczystość Najświętszej Trójcy– przeżywamy I Komunię św. dzieci, uczniów Szkoły Podstawowej Nr 60. Podczas Mszy św. o godz. 10,oo dzieci te po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego. O godz. 16,oo nabożeństwo majowe dla tych dzieci. Dzieci I Komunijne przez cały tydzień o godz. 18,oo będą uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach majowych w ramach Białego Tygodnia. Dlatego wieczorne Msze św. w tym tygodniu będą w Kościele Zasadniczym. Dzisiaj o godz. 17,oo Uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

2. We wtorek obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Tego dnia o godz. 19,oo w Kościele Nawiedzenia spotkanie panów niosących baldachim podczas procesji Eucharystycznych w Boże Ciało i w czasie Oktawy Bożego Ciała. Również we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie majowym w Sali Konferencyjnej na plebanii spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza.

3. W czwartek 26 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Boże Ciało Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 – po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, którą poprowadzi ks. Neoprezbiter Paweł Białczyk. Bezpośrednio po procesji, w miejsce Mszy św. o godz. 11,3o i 13,oo Ks. Paweł odprawi Mszę św. i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa oraz rozda pamiątkowe obrazki. Zapraszamy do licznego udziału w procesji i Mszy św. prymicyjnej. Wieczorna Msza św. o godz. 18,oo. W Boże Ciało nie ma Mszy św. o godz. 20,oo. W Boże Ciało przypada też 43. rocznica święceń kapłańskich Biskupa Jana Tyrawy oraz Dzień Matki. Otoczmy naszą modlitwą pasterskie posługiwanie naszego Biskupa oraz pełną wdzięczności modlitwą za dar życia i wychowania nasze Mamy.

4. Procesja Eucharystyczna w Boże Ciało podobnie jak w latach ubiegłych przejdzie ulicami ks. Jerzego Popiełuszki; Białogardzką; Białostocką; Łomżyńską i ks. Jerzego Popiełuszki. Prosimy naszych Parafian o włączenie się w ustawienie ołtarzy: I ołtarz – Stowarzyszenie Wspierania Powołań i Legion Maryi; odpowiedzialny ks. Zbigniew; II ołtarz – Neokatechumenat; odpowiedzialny ks. Piotr; III ołtarz – młodzież; odpowiedzialny ks. Rafał; IV ołtarz – siostry Urszulanki i Bractwo św. Wojciecha. Prosimy o udekorowanie okien naszych domów i wywieszenie flag nie tylko na trasie procesji. Niech to będzie zewnętrznym wyrazem naszej wiary i miłości do Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy dzieci I Komunijne i rocznicowe o udział w procesji w strojach I Komunijnych; dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia symboli religijnych. Prosimy o udział pocztów sztandarowych i przedstawicieli wszystkich duszpasterstw działających w naszej parafii zarówno w Boże Ciało jak i przez całą Oktawę Bożego Ciała. W Boże Ciało prosimy nie parkować przed Kościołem Nawiedzenia szczególnie podczas Mszy św. o godz. 10,15. Przez całą Oktawę Bożego Ciała Msze św. o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym i procesje Eucharystyczne wokół kościoła. Zachęcamy do licznego udziału.

5. Nabożeństwa majowe w Kościele Zasadniczym codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo a w poniedziałek, wtorek, środę i piątek także o godz. 20,3o w Kościele Nawiedzenia. Zapraszamy.

6. Próby przed bierzmowaniem w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18,oo. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa. Spowiedź przed bierzmowaniem w piątek 27 maja o godz. 17,oo. Bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej odbędzie się w poniedziałek 30 maja o godz. 17,oo. Ze względu na bierzmowanie tego dnia nie będzie już Mszy św. o godz. 18,oo.

7. W piątek 27 maja o godz. 20,oo w Kościele Garnizonowym rozpocznie się milcząca Procesja Mężczyzn do bydgoskiej katedry. Zachęcamy panów do licznego udziału.

8. W sobotę 28 maja przypada 35. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Módlmy się o rychłą beatyfikację tego wielkiego Biskupa i Polaka. Tego dnia o godz. 19,oo w kościele MBNP na Szwederowie zostanie odprawiona Msza św., a po niej wyruszy do katedry procesja różańcowa z kopią Obrazu MB Pięknej Miłości. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

9. W przyszłą niedzielę 29 maja o godz. 10,15 obchodzić będziemy Rocznicę I Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Stołu Pańskiego. Spowiedź św. dla tych dzieci będzie w sobotę 28 maja o godz. 9,oo.

10. W niedzielę 29 maja przypada 50. Rocznica koronacji Obrazu MB Pięknej Miłości.O godz. 12,oo w bydgoskiej katedrze rozpoczną się główne uroczystości rocznicowe pod przewodnictwem ks. Abpa Jana Romeo Pawłowskiego z Rzymu. Serdecznie zapraszamy na tę niezwykłą uroczystość.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Eucharystia jest szkołą miłości i solidarności” – rozważania papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Wejdź pod mój dach” – historia obchodzenia uroczystości Bożego Ciała; „Wzięty na cel” – kilka zakulisowych spraw dotyczących zamachu na św. Jana Pawła II sprzed 35 lat; „Europejskie credo Franciszka”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Henryk Różański lat 77 z ul. Kąkolowej 5; Bernard Ciemny lat 86 z ul. Białogardzkiej 17 i Jadwiga Matuszewska lat 76 z ul. Boh. Kragujewca 9, których z wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek….

13. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo w Imię Trójcy Przenajświętszej.

                                                                         Proboszcz

                                                               Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski