Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 29 maja 2016 r.

Ogłoszenia na 29 maja 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – IX Niedziela Zwykła „C”

29 maja 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy IX Niedzielę zwykłą. Podczas Mszy św. o godz. 10,15 uczniowie klas IV obchodzić będą rocznicę I Komunii św. Natomiast w katedrze bydgoskiej o godz. 12,oo odbędą się uroczystości 50. Rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Jana Romeo Pawłowskiego z Rzymu. O godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo majowe i procesja Eucharystyczna w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

2. W poniedziałek 30 maja o godz. 17,oo ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży gimnazjalnej z klas III. W łączności z tą Mszą św. będzie nabożeństwo majowe i procesja Eucharystyczna. W poniedziałek nie ma Mszy św. o godz. 18,oo !

3. We wtorek 31 maja przypada Święto Nawiedzenia NMP. Tego dnia organizujemy „Dzień modlitwy chorych, samotnych i ludzi „złotego wieku”. Msza św. z udzieleniem Sakramentu chorych we wtorek o godz. 10,oo w Kościele Zasadniczym. Okazja do spowiedzi św. od godz. 9,3o. Po Mszy św. poczęstunek przygotowany przez Żywy Różaniec. Prosimy o umożliwienie naszym chorym i samotnym udziału w tym modlitewnym spotkaniu. Nabożeństwo majowe i procesja Eucharystyczna we wtorek w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo; a ostatnie nabożeństwo majowe w Kościele Nawiedzenia o godz. 20,3o. Serdecznie zapraszamy.

4. Od środy rozpoczniemy odprawianie nabożeństw czerwcowych w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Ze względu na oktawę Bożego Ciała i Uroczystość NSPJ wieczorne Msze św. w tym tygodniu będą w Kościele Zasadniczym.

5. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek Święto Nawiedzenia NMP; w środę wspomnienie św. Justyna – Męczennika; w piątek Uroczystość NSPJ i w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Obchodzącym imieniny życzymy obfitości Bożych łask. Ze względu na Uroczystość NSPJ w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

6. W tym tygodniu przypadają też I czwartek, piątek i sobota czerwca. Godzina święta w czwartek w łączności z nabożeństwem czerwcowym i zakończeniem Oktawy Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy wokół kościoła. Po Mszy św. i procesji Eucharystycznej Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Klubie „Emaus”. W piątek okazja do spowiedzi św. rano od godz. 7,oo i wieczorem od godz. 17,3o. Ze względu na Uroczystość NSPJ nie ma Mszy św. dla dzieci o godz. 17,oo. Przychodzimy na Mszę św. o godz. 18,oo i uczestniczymy w ostatniej procesji Eucharystycznej. Zachęcamy do udziału dzieci I Komunijne z obu grup a także młodzież, która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowania. W sobotę nabożeństwo maryjne w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo; a po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników i Adoracja do godz. 10,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Legion Maryi zaprasza 15 i 16 sierpnia na wyjazd do Gietrzwałdu; św. Lipki; Stoczka oraz Suchowoli – gdzie spoczywają Rodzice bł. ks. Jerzego i Sokółki. Zapisy chętnych po Mszy św. w salce nr 2.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Sanktuarium, które mówi samo za siebie” – o konsekracji toruńskiego wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II; „To Duch Święty jest motorem Kościoła” – wywiad z papieżem Franciszkiem; „Tysiąclecie Prymasa” – jak kard. Wyszyński przeżywał i notował obchody 1000-lecia chrztu Polski; „Rozmowy o niepłodności” – rozmowa z psychoterapeutka i psychologiem klinicznym o pomocy osobom dotkniętym niepłodnością oraz „Głosić Słowo z mocą” i „Świat potrzebują kapłanów” o uroczystości święceń kapłańskich w naszej diecezji.  Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Daniela Bethke lat 92 z ul. BBON 5; Mieczysław Gałeczko lat 72 z ul. Bpa Kozala 4; Romuald Dzionk lat 82 z ul. Dunikowskiego 5 oraz mama księży Czesława i Leszka - Felicja Kroll lat 94, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek………

Pogrzeb pani Felicji Kroll we wtorek o godz. 12,oo na cmentarzu Nowofarnym.

10. Na pełne ufności zawierzenie Chrystusowi przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                       Proboszcz

                                               Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski