Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 5 czerwca 2016 r.

Ogłoszenia na 5 czerwca 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – X Niedziela zwykła „C”

5 czerwca 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy X Niedzielę zwykłą. Wskrzeszenie Młodzieńca z Nain pokazuje nam nie tylko wielką wrażliwość Chrystusa na ludzki ból i cierpienie, ale również Jego niezwykłą moc, gdyż jest Panem ludzkiego życia. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. O godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia z ucałowaniem Relikwii św. siostry Faustyny.

2. Dzisiaj w Rzymie odbywa się uroczystość kanonizacyjna Stanisława Papczyńskiego, polskiego świętego, Patrona dzieci nienarodzonych.

3. Dzisiaj też przeżywamy IX Dzień Dziękczynienia. W ramach tego dnia nasza młodzież zbiera do puszek ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, wotum wdzięczności naszego Narodu za Bożą Opatrzność w naszej historii. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten szczytny cel.

4. Bóg zapłać wszystkim za godne przeżycie Uroczystości i Oktawy Bożego Ciała, za ustawienie ołtarzy, udział pocztów sztandarowych, asystę matek różańcowych, panów prowadzących kapłana i niosących baldachim. Bóg zapłać dzieciom za niesienie emblematów religijnych i dziewczynkom za sypanie kwiatów oraz tym, którzy te kwiaty przygotowywali, chórowi i służbie liturgicznej oraz wszystkim, którzy udekorowali okna swoich mieszkań i wzięli udział we wspólnej modlitwie i publicznej czci Najświętszego Sakramentu. Niech Jezus wszystkim obficie wynagrodzi swoimi łaskami.

5. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: w środę św. Jadwigi Królowej; w piątek bł. Bogumiła – Biskupa i w sobotę św. Barnaby – Apostoła. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu Bożych łask i orędownictwa niebieskich Patronów.

6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 16,3o uroczystym wprowadzeniem przez Bramę Miłosierdzia rozpocznie się nawiedzenie Relikwii św. Ojca Pio, które przybędą do nas z Krakowa z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Jest to habit Świętego Stygmatyka, rękawiczka i bandaż nasączony Jego krwią. Relikwiom towarzyszy naoczny świadek życia Ojca Pio o. Paolo Cecere z Włoch i o. Roman Rusek Krajowy asystent Grup Modlitwy św. O. Pio. Skorzystajmy z tej niecodziennej i szczególnej okazji. Szczegółowy program wywieszony jest na afiszach. Serdecznie zapraszamy.

8. Powoli dobiegają końca prace przy ocieplaniu plebanii i domu sióstr. Od jutra nastąpi kontynuacja malowania wnętrza Kościoła Zasadniczego. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na pokrycie II raty za wykonane prace. Bóg zapłać za wspieranie naszych remontowych wysiłków.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Święty dzieci i polityków” i „Jak Maverick został świętym” – o kanonizowanym dzisiaj o. Stanisławie Papczyńskim; „Dni entuzjazmu wiary młodych” – o zbliżających się ŚDM; „Państwo to wspólna sprawa” – o niebezpieczeństwach, które zagrażają skłóconemu społeczeństwu; „Spojrzeć na przyszłość z miłością” – o Jubileuszu 50. lecia Koronacji Obrazu MB Pięknej Miłości. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Janina Kwiatkowska lat 83 z ul. P. Pracy 1; Piotr Guźniczak lat 32z ul. Dunikowskiego 9; Marianna Cherek lat 76z ul. Boh. Westerplatte 3 i Piotr Alfutowski lat 59z ul. Dunikowskiego 1, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………….

11. Na umocnienie naszej wiary, że Jezus jest Panem życia i śmierci przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                     Proboszcz

                                                           Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski