Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 12 czerwca 2016 r.

Ogłoszenia na 12 czerwca 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – XI Niedziela zwykła „C”

12 czerwca 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XI Niedzielę zwykłą. Chrystus wzywa nas, abyśmy świadomi doznanego miłosierdzia – sami umieli odpłacać bezinteresowną miłością bliźniego. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie II raty należności za ocieplenie budynków plebanii i domu sióstr. Aktualnie w Kościele Zasadniczym trwają kolejne prace przy odgrzybianiu, oczyszczaniu i malowaniu.

2. O godz. 16,3o przez Bramę Miłosierdzia uroczyście wprowadzimy Relikwie św. Ojca Pio: Jego habit, rękawiczkę skrywającą stygmaty i bandaż z Jego krwią. Po wprowadzeniu ok. godz. 17,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu u ucałowaniem relikwii św. Ojca Pio. O godz. 18,oo uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Tyrawy. Ze względu na relikwie Msza św. o godz. 20,oo oraz Msze św. w poniedziałek o godz. 7,oo; 8,oo i 10,oo będą w Kościele Zasadniczym. Pożegnanie relikwii w poniedziałek po Mszy św. o godz. 10,oo. Zachęcamy do skorzystania z tej szczególnej okazji, gdyż relikwie przybyły z Włoch na krótko do Krakowa, Bydgoszczy, Piły i Słupska, by wrócić do Włoch. Przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Grupy Modlitwy św. Ojca Pio będą wręczać myśli Świętego oraz zbierać ofiary na dokończenie Drogi Krzyżowej w Pietrelcino, miejscu urodzin św. Stygmatyka. Bóg zapłać za te ofiary.

3. W poniedziałek Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się spotkanie organizacyjne wszystkich chętnych do udziału w pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie czerwono-czarnej. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę 15 czerwca ze względu na Rekolekcje Hospicjum ks. Proboszcz nie będzie urzędował w Biurze Parafialnym. Tego dnia w Klubie „Emaus” po Mszy św. o godz. 18,oo odbędzie się zebranie zelatorów Żywego Różańca. W przyszłą niedzielę do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym będzie przyjmował przedstawiciel TP KUL. Zarząd tego Towarzystwa w dniach 8-10 lipca br. organizuje pielgrzymkę. Szczegółowe informacje u przedstawiciela TP KUL. Zarząd Bydgoskiego Oddziału TP KUL serdecznie zaprasza wszystkich członków na uroczyste spotkanie z okazji 60. Lecia powstania TP KUL w naszym mieście. Rozpocznie się ono w poniedziałek 20 czerwca o godz. 9,3o w auli Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Grodzkiej.

5. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek św. Antoniego z Padwy – kapłana i Doktora K-ła; we wtorek bł. Michała Kozala – Biskupa i Męczennika, Patrona naszej diecezji; w środę bł. Jolanty – zakonnicy i w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego – zakonnika. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask.

6. Podczas wakacji w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 10,oo. W okresie wakacyjnym od 1 lipca Różaniec wstawienniczy za Kościół Św., prześladowanych chrześcijan i bliźnich w potrzebie będzie odmawiany w dni powszednie codziennie o godz. 6,15 w Kościele Nawiedzenia.

7. Parafia nasza pilnie poszukuje odpowiednich kandydatów na kościelnego. Chętni panowie mogą się zgłaszać po Mszy św. do zakrystii.

8. W dniach 15-19 września br. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu. Koszt uczestnictwa wynosi 2190 zł. i 80 euro. Wylot z Bydgoszczy. Szczegółowe informacje na plakatach. Zapisy w Kurii Diecezjalnej lub Biurze Turystyczno-Pielgrzymkowym „Frater”.

9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Potępić grzech, ale uratować grzesznika” – rozważania papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Sanctus Stanislaus. Mamy Świętego!” – relacja z rzymskiej kanonizacji; „Stało się” – o tegorocznej Lednicy; „Trudna droga pomnika” – o trudnościach budowania w Poznaniu Pomnika Wdzięczności – Figury Serca Jezusowego. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Krystynę Galikowską lat 87 z ul. Łomżyńskiej 54; Irenę Lizoń lat 83 z ul. Przod. Pracy 2; Karola Kudłę lat 83 z ul. Boh. Kragujewca 7; Jadwigę Świder lat 78 z ul. Walecznych 2 Krystynę Żuchelkowską lat 62 z ul. Klinicznej 6 i Genowefę Jabłońską lat 89 z ul. Przod. Pracy 8, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……..

11. Wdzięczni za okazywane nam miłosierdzie przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                          Proboszcz

                                                                 Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski