Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 19 czerwca 2016 r.

Ogłoszenia na 19 czerwca 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – XII Niedziela zwykła „C”

19 czerwca 2016 roku.

1. Dzisiaj – w XII Niedzielę zwykłąChrystus wzywa nas do zaparcia się samych siebie i wytrwałego dźwigania codziennego krzyża aż do osiągnięcia życia wiecznego. Do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym przyjmuje przedstawiciel TP KUL. Zarząd tego Towarzystwa w dniach 8-10 lipca organizuje pielgrzymkę. Szczegółowe informacje u przedstawiciela w Biurze Parafialnym. O godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia z ucałowaniem Relikwii św. siostry Faustyny. Zapraszamy.

2. W poniedziałek o godz. 9,3o w auli WSD diecezji bydgoskiej przy ul. Grodzkiej rozpocznie się spotkanie członków TP KUL Bydgoskiego Oddziału z okazji 60. Lecia powstania TP KUL w naszym mieście.

3. We wtorek przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika, a w piątek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11,3o Msza św. dla dzieci na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o bezpieczne i szczęśliwe przeżycie wakacji.

5. Podczas wakacji w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz.10,oo. W okresie wakacyjnym od 1 lipca Różaniec wstawienniczy za Kościół Święty, prześladowanych chrześcijan oraz bliźnich w potrzebie będzie odmawiany w dni powszednie codziennie o godz. 6,15 w Kościele Nawiedzenia.

6. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Serdecznie zapraszamy.

7. Jak każdego roku przed wakacjami, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18,oo za wstawiennictwem św. Krzysztofa modlić się będziemy o bezpieczne podróżowanie podczas urlopów i wakacji, a przed Kościołem Nawiedzenia święcić będziemy pojazdy. Wjazd od ul. Białogardzkiej, wyjazd w kierunku ul. Łomżyńskiej. Podczas święcenia pojazdów można będzie złożyć ofiarę na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.

8. Spotkanie chętnych do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie Czerwono-Czarnej i Błękitno-Czarnej odbędzie się we wtorek 28 czerwca po Mszy św. o godz. 18,oo.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” refleksje Benedykta XVI i Franciszka pt. „Idziemy do królestwa zafascynowani Jezusem”; „Franciszek w Polsce” – oficjalny program pielgrzymki papieża do Polski; „O liturgii w dialogu z tradycjonalistami” – o co chodziło w soborowej reformie liturgicznej; „Miłował Boga i każdego człowieka” – o peregrynacji Relikwii św. Ojca Pio w naszym Sanktuarium. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła śp. Marcjanna Zagożdżon lat 90 z ul. Łomżyńskiej 54, którą ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek………..

11. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem i dźwiganie codziennego krzyża przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                                           Proboszcz

                                                                  Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski