Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 3 lipca 2016 r.

Ogłoszenia na 3 lipca 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – XIV Niedziela zwykła „C”

3 lipca 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIV Niedzielę zwykłą. Chrystus wzywa nas do modlitwy o nowych robotników Winnicy Pańskiej i ukazuje jak ważną misję mają do wypełnienia. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji Jezusa utajonego w Eucharystii. Udajmy się tam na chwilę modlitwy w intencji dobrego przeżycia wakacji i urlopu. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dekretem Ks. Biskupa Jana Tyrawy z dniem 27 czerwca pracę duszpasterską w naszej parafii podjęli ks. Maciej Chmielewski z parafii św. Józefa Rzemieślnika w Bydgoszczy i ks. Łukasz Krzewiński z parafii św. Anny w Krajence. Bardzo serdecznie księży witamy w naszej parafialnej wspólnocie i życzymy radosnej i owocnej pracy duszpasterskiej pośród nas. Szczęść Boże!

3. Dzisiaj – po Mszy św. o godz. 6,oo z katedry bydgoskiej wyruszyła XII Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”. Wśród pątników są również nasi parafianie, którzy w Grupie czerwono-czarnej pielgrzymują do Jasnogórskiej Pani. Wspierajmy ich trud naszymi modlitwami.

4. W środę obchodzimy wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – Dziewicy a w piątek św. Jana z Dukli – kapłana. Solenizantom życzymy wielu Bożych łask i skutecznego orędownictwa świętych Patronów oraz wszelkiej pomyślności.

5. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek lipca. Godzina św. w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. spotkanie w Klubie „Emaus”, na które zaprasza Stowarzyszenie Wspierania Powołań.

7. Prymasowski instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka w roku akademickim 2016/2017. Rekrutacja trwa do 15 września, a rozmowy rekrutacyjne odbędą się 16 września. Szczegóły znajdują się w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej www.teologia.diecezja.bydgoszcz.pl

8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku zgłosili chęć przyjęcia w swoim domu młodzieży zagranicznej przybywającej do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Ponieważ do tej pory chętnych na przyjazd do naszej diecezji zgłosiło się bardzo mało, stąd na dzisiaj nie ma potrzeby angażowania naszych parafian. Gdyby jednak taka potrzeba wystąpiła, wówczas będziemy indywidualnie prosić o Waszą pomoc. Jeszcze raz Bóg zapłać za życzliwą gotowość.

9. W poniedziałek 11 lipca w godz. południowych gościć będziemy w naszej parafii ponad 100 osobową grupę pielgrzymów z Gdyni, którzy od 4 lipca będą pieszo wędrować z Gdyni przez Jasną Górę na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Chcemy pielgrzymów gościnnie podjąć i nakarmić, aby tego dnia mieli siły dotrzeć do Nowej Wsi Wielkiej, gdzie będą nocować. Osoby chętne do włączenia się w ugoszczenie tych pielgrzymów prosimy na spotkanie w poniedziałek 4 lipca po Mszy św. wieczornej w salce konferencyjnej na plebanii.

10. Szczęśliwie udało się zakończyć zaplanowane prace przy malowaniu Kościoła Zasadniczego i Nawiedzenia. Pozostaje tylko uregulować należności. Dzięki życzliwości wykonawców malowania kościołów jak i ocieplania domu sióstr i plebanii możemy to czynić w ratach. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na kolejną ratę na ten cel. Bóg zapłać za ofiarność tym, którzy wspierają nasze wysiłki remontowe. Apelujemy też do tych, którzy z różnych powodów jeszcze w tym dziele nie uczestniczyli, aby w miarę możliwości, bo potrzeby są ogromne, wspomogli materialnie nasze wysiłki.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wielkie żniwo, mało robotników” – rozważania papieży Benedykta XVI i Franciszka o modlitewnym wspieraniu dzieła powołań; „Ekumenizm krwi” – relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Armenii; „Wolna niedziela się opłaca” – o korzyściach płynących z planowanego ograniczenia handlu w niedzielę; „W Kielcach zginęli niewinni ludzie” i „Kto na tym skorzystał?” – o tragicznych wydarzeniach sprzed 70 lat; „Odczarować papieża” – o medialnym zniekształceniu przesłania papieża Franciszka i jego wizycie w Polsce. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zofia Tupajka lat 88z ul. Bławatkowej 6; Aleksander Nawra lat 77z ul. Sz. Szer. 8; Henryk Czarnecki lat 97 z ul. Przod. Pracy 9; Helena Mikołajczak lat 95 z ul. Łomżyńskiej 54 i Stefania Piechocka lat 76z ul. Modrakowej 50, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……

13. Na przybliżanie się do nas Królestwa Bożego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                     Proboszcz

                                                             Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski